Kaheksast maastikurattavõistlusest koosneva sarivõistluse eelviimasel etapil edestas Austa finišis Allan Orast ja Alges Maasikmetsa 40 sekundiga.

Pärnumaal Jõulumäel toimunud rattavõistlusest võttis kokku osa 1465 ratturit (2011. aastal 1446 ratturit), neist 865 startis 57 kilomeetrise põhisõidu rajale, 25 km pikkuse AXA poolmaratonil osales 378 ratturit ning lastesõitudes 222 väikest ratturit.

Juurikarohke Jõulumäe rattamaratoni rada kulges valdavalt liivase pinnaga männimetsas, kus ei puudunud ka liivased ning pehmed rajalõigud, samuti kiired tehnilised laskumised. Maratoniraja keskosas asunud Premium7 vahefiniši võidu võttis Sigvard Kukk, Raido Kodaniporki ja Caspar Austa ees. Everesti kiirenduslõigul oli Pärnumaa metsades kiireim Virgo Karu, kes läbis 1,1 kilomeetrise vahelduvate tõusude ja laskumistega rajalõigu ajaga 2:12,0.

Otsustavad sündmused poodiumikohtade jagamisel toimusid raja teisel poolel kui kümneliikmelisest liidritegrupist eraldusid Caspar Austa ja Allan Oras. Lõpukilomeetritel pani Austa oma tugevuse maksma ning sõitis viimased 5 kilometrit uhkes üksinduses. Finišiheitluses madalamatele poodiumikohtadele oli Oras kiirem vanameister Alges Maasikmetsast, kes omakorda edestas lõpumeetritel oma meeskonnakaaslast Normunds Zviedrist.

U-23 vanuserühma esimese ja üldarvestuses üheksanda koha saavutas Rainer Neidra. Parim juunior oli lätlane Martins Blums. Kiireim naine maratonil oli Greete Steinburg Rakke Fuji/Expert Rakvere naiskonnast, lõpetades võistluse üldjärjestuses 154 kohal.

Võistkondlikus arvestuses olid Jõulumäe Rattamaratonil taas parimad Extreme Sport ratturid. Naiskondadest kogus Pärnumaal enim punkte Rakke Fuji/Expert Rakvere, vähendades vahet sarja naiskondade liidri TÜ ASK-iga.

AXA poolmaratoni kiireim oli Ekke-Kaur Vosman , kes läbis veerandsada kilomeetrit 54 minuti ja 59 sekundiga.

Samsung Estonian Cup seitsme etapi kokkuvõttes jätkab kollases liidrisärgis Caspar Austa, kes nelja etapivõiduga on endale sarja üldvõidu juba taganud. Naisratturitest tõusis uueks liidriks Greete Steinburg. AXA poolmaratonide kokkuvõttes juhib enne viimast otsustavat võistlust Siim Kiskonen.

Gutta lastesõitude kiireimad olid täna kuni 12-aastaste laste seas Markus Pajur ja Indra Kutser, kuni 10-aastaste laste seas Madis Mihkels ja Anni Jalakas ning kuni 8-aastaste laste seas Lauri Tamm ja Berit Hiie.

2012. aasta hooaja viimane Samsung Estonian Cup rattamaratonide sarja etapp Elva Rattamaraton stardib 8. septembril.