Mägi, kes eelmisel etapil Eugene’is jäi 400 meetri tõkkejooksus suisa viimaseks, pole oma seniste tulemustega mõistagi rahul. „Ei saa oma seniste jooksudega rahul olla, aga põhieesmärk on arusaadavalt Doha MM,“ ütles Eesti rekordimees TVPlay Sports’ile. „Aga hooaja alguses ei saagi kohe paugutada.“

Ala superstaaride Abdrerrahan Samba ja Karsten Warholmi kohta lausus Mägi, et kui teaks, kuidas nii kiiresti joosta, teeks seda isegi.

Lausanne’is pole neist kumbagi kohal ja stardist puuduvad ka näiteks kõik ameeriklased, mis teeb konkurentsi nõks hõredamaks ja meie mehele avanevad ehk pisut roosilisemad võimalused. Kui vaadata pelgalt startijate hooaja parimaid, siis Mägist (49,69) etem tulemus on ette näidata vaid britil Sebastian Rodgeril (49,58). Seega – äkki mahub Mägi Šveitsis esikolmikusse või isegi ... Lausanne rada peab ta ka üheks oma lemmikuks.

Täpselt kuu aega tagasi Lahtis 62.56 visanud ja sellega ka MM-i normi täitnud Laasma teeb oma tänavuse Teemantliiga debüüdi. See on suur asi! Kui Laasma suudab Lausanne’is oda saata umbes samasse kanti kui Lahtis, siis häbisse kindlasti ei jää. Esikohta himustavad reedel tõenäoliselt kahekordne olümpiavõitja ja maailmarekordi omanik Barbora Špotakova (Tšehhimaa), Tatjana Haladovitš (Valgevene), Liu Shiying (Hiina) ja miks mitte ka lätlanna Lina Muze.

Aga lisaks neile kahele alale on kava tihedalt täis starte erinevatel aladel. Otseülekande algus kanalil TVPlay Sports ja veebis tvplaypremium.ee/live on reedel kell 21.00, kommenteerib Taavi Pailk.