Avapäeva õnnestunumateks aladeks kujunesid eestlaste jaoks oodatult meeste jooksudistantsid. Rasmus Mägi võitis 400 meetri tõkkejooksus 49,59-ga esikoha, edestades seejuures nii mullust EM-kulda Thomas Barri (Iirimaa 49,66) kui ka Kariem Husseini (Šveits, 49,96).

Tõeliseks kurioosumiks kujunes meeste 5000 meetri jooks, kus selgelt kogu võistluse korraldamisega hätta jäänud kreeklaste süül joosti kogemata üks ring rohkem ehk 5400 meetrit. Tiidrek Nurme võttis jooksust siiski sisuliselt maksimumi, saades 15,19,73-ga teise koha.

Marek Niit oli 400 meetris 46,11-ga kolmas ning tõi tänu suurepärasele ankruvahetusele Eesti 4x100 meetri teateneliku finišisse ajaga 40,09, mis andis kokkuvõttes neljanda koha punktid.

Eesti naistest tõid Eestile enim punkte Maris Mägi ja Jekaterina Patjuk, kes said viienda koha vastavalt 400 meetri tõkkejooksus (57,90) ja 3000 meetri takistusjooksus (10.07,66). Grit Šadeiko sai vahetult enne nädalavahetust vigastada (reielihase spasm) ning koondist tõkkesprindis ja teatejooksudes ei aita.

Meie tippudest ei ole seekord võistlustules Gerd Kanterit, Risto Mätast, Anna Iljuštšenkot, Rain Kaske, Liina Tšernovi, Grit Šadeikot ega Liina Laasmad. Kui kolmel esimesel nimetatul on võrdväärne (või isegi parem) asendaja olemas, siis nii Kase, Tšernovi, Šadeiko kui Laasma puudumine jätab ilmselt üsna selge jälje meie tulemusele.

Eesti kogus avapäeval 21 alaga 99 punkti ning asub eelviimasel ehk 11. kohal. Kindlal superliiga kursil liiguvad Tšehhi (192 p) ja Kreeka (174 p), kolmanda edasipääsukoha nimel heitlevad Portugal (153 p), Belgia (144 p) ja Iirimaa (143 p). Eestit lahutab 10. kohast ehk esiliigasse püsimajäämisest 14 punkti, meie taga on vaid Läti (95 p). Arvestades, et teine päev peaks Eestil olema vähemalt paberil esimesest tugevam, pole esikümnesse kerkimine siiski võimatu ülesanne.

Euroopa võistkondlikud meistrivõistlused toimuvad neljas liigas – superliiga, esiliiga, teine liiga ja kolmas liiga. Esiliiga kolm esimest tõusevad superliigasse ehk Euroopa 12 parema hulka, samas Eesti reaalne eesmärk on mullusest selgelt nõrgema koosseisuga väljalangemist ehk kahe viimase sekka jäämist vältida.

Punktiseis
Ajakava

Avapäeva tulemused:

Mehed: 

Vasaraheide: 1. Lukaš Melich (Tšehhi) 74.84; 8. Mart Olman 59.87
400 m tõkkejooks: 1. Rasmus Mägi 49,59; 2. Thomas Barr (Iirimaa) 49,66; Kariem Hussein (Šveits) 49,96
100 m jooks: 1. Likoúrgos-Stéfanos Tsakonas (Kreeka) 10,32; 11. Timo Tiismaa 10,89
Kuulitõuge: 1. Tomaš Stanek (Tšehhi) 19.67; 5. Kristo Galeta 18.67
1500 m jooks: 1. İlham Tanui Özbilen (Türgi) 3.38,03 10. Allar Lamp 3.44,48 (isiklik rekord)
400 m: 1. Pavel Maslak (Tšehhi) 45,57; 3. Marek Niit 46,11
5000 m: 1. Bashir Abdi (Belgia) 15.17,47; 2. Tiidrek Nurme 15.19,73 (NB! Nurme läbis tegelikult 5400 meetrit)
Kaugushüpe: 1. Louis Tsatoumas (Kreeka) 7.77; 11. Mihkel Saks 7.22
Kõrgushüpe: 1. Jaroslav Baba (Tšehhi) 2.30; 9. Karl Lumi 2.10
4x100 m: 1. Holland 39,23; 4. Eesti (Richard Pulst, Timo Tiismaa, Markus Ellisaar, Marek Niit) 40,09

Naised:

400 m tõkkejooks: 1. Zuzana Hejnova (Tšehhi) 55,11; 5. Maris Mägi 57,90 (hooaja tippmark)
100 m jooks: 1. Dafne Schippers (Holland) 11,12; 11. Maarja Kalev 12,31
800 m jooks: 1. Selina Büchel (Šveits) 2.00,56; 12. Kelly Nevolihhin 2.17,29
3000 m takistusjooks: 1. Özlem Kaya (Türgi) 9.43,07; 5. Jekaterina Patjuk 10.07,66 (hooaja tippmark)
400 m jooks: 1. Nicky van Leuveren (Holland) 52,03; 12. Karmen Veerme 56,68 
Kettaheide: Zinaida Sendriute (Leedu) 60.51; 10. Anu Teesaar 47.03
3000 m: 1. Sara Moreira (Portugal) 9.01,67; 12. Heleene Tambet 10.17,82 (hooaja tippmark)
Kolmikhüpe: 1. Paraskeví Papahristou (Kreeka) 13.99; 10. Merilyn Uudmäe 12.25
Odavise: 1. Barbora Špotakova (Tšehhi) 65.56; 12. Mirell Luik 42.94
Teivashüpe: 1. Nikoleta Kiriakopoulou (Kreeka) 4.65; 10. Getter Marie Lemberg 3.80
4x100 meetri teatejooks: 1. Holland 42,88; 10. Eesti (Helin Meier, Maris Mägi, Maarja Kalev, Ksenija Balta) 46,32

Eesti koondis võistleb koosseisus:

Mehed: Timo Tiismaa (100m), Marek Niit (200m ja 400m), Raimond Valler (800m), Allar Lamp (1500m), Tiidrek Nurme (3000m ja 5000m), Keiso Pedriks (110m tõkkejooks), Rasmus Mägi (400m tõkkejooks), Kaur Kivistik (3000m takistusjooks), Karl Lumi (kõrgushüpe), Mihkel Saks (kaugushüpe), Jaanus Uudmäe (kolmikhüpe), Ramo Kask (teivashüpe), Kristo Galeta (kuulitõuge), Martin Kupper (kettaheide), Mart Olman (vasaraheide), Tanel Laanmäe (odavise). 4x100m teatejooksu meeskonda kuuluvad Markus Ellisaar, Marek Niit, Richard Pulst, Timo Tiismaa ja Keiso Pedriks (varuvõistleja) ning 4x400m teatejooksu tiimi Rivar Tipp, Rasmus Mägi, Rauno Künnapuu, Marek Niit ja Raimond Valler (varuvõistleja).

Naised: Maarja Kalev (100m), Maris Mägi (200m ja 400m tõkkejooks), Karmen Veerme (400m ja 100 m tõkkejooks), Kelly Nevolihhin (800m ja 1500m), Heleene Tambet (3000m), Jekaterina Patjuk (5000m ja 3000m takistusjooks), Eleriin Haas (kõrgushüpe), Ksenija Balta (kaugushüpe), Merilyn Uudmäe (kolmikhüpe), Getter Marie Lemberg (teivashüpe), Anu Teesaar (kuulitõuge, kettaheide), Kati Ojaloo (vasaraheide), Mirell Luik (odavise). 4x100m teatejooksu naiskonna moodustavad Maarja Kalev, Ksenija Balta, Maris Mägi, Helin Meier ja Karmen Veerme (varuvõistleja) ning 4x400m teatejooksu naiskonna Helin Meier, Karmen Veerme, Maris Mägi ja Kelly Nevolihhin.