"Ma arvan, et see on suhteliselt keeruline olukord. Aga kindlasti ei ole meetmed alati proportsionaalsed," leidis ta intervjuus R2 hommikuprogrammile.

Kangert rõõmustab, et Eestis on siiski lubatud ja isegi soodustatud õues liikumine. "Üritustest rääkides ma nii optimistlik ei ole. Ma arvan, et väga lühinägelik on keelata kõik väliüritused, ka spordiüritused ära. Minu hinnangul võivad olla sellel väga pikaajalised negatiivsed tagajärjed."

"Üks mõnusamaid asju, mida teha, on ennast proovile panna ja kui seda terve see aasta teha ei saa, siis võib-olla otsest võrdlusmärki ei saa panna, aga kindlasti jätavad paljud sporditegemise üldse ja leiavad muid ebatervislikke asendustegevusi."

"Kui meil ei toimu ühtegi suvekontserti, väliüritust, siis ma küsiks: mis see elamise mõnu üldse on? Lihtsalt tiksuda, et järgmine aasta läheb paremaks, on minu arust ikkagi väga depressiivne."

Refereeritud artikli täistekst ERR-i spordiportaalis

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!