Teisipäeval jõudis avalikkuse ette uudis, millega Prantsusmaa peaminister Edouard Philippe keelustas kõik spordiüritused kuni septembrini. Mõned tunnid hiljem teatas Prantsusmaa spordiminister Roxana Maracineanu, et see piirang ei pruugi Tour de France'i siiski mõjutada, kirjutab Cyclingnews.

„Suvel spordürituste keelamine ei tähenda, et Tour de France lükatakse taas edasi või tühistatakse. Siiski võib see tähendada, et pealtvaatajate arvu piiramist,“ teatas Maracineanu.

Tour de France'i võistlusdirektor Christian Prudhomme on varasemalt öelnud, et publikuta ta jõuproovi ei korralda ehk suured küsimärgid on jätkuvalt õhus.

Samal ajal otsustasid Prantsusmaa jalgpallimeistrivõistluste kõrgliiga ja ka esiliiga, et selle hooaja kohtumised on antud otsuse valguses lõppenud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!