Tegemist on noore ja ambitsioonika tiimiga, sõitjate vanused jäävad vahemikku 18 - 21 eluaastat, kirjutab Balticchaincycling.com.

Koguni kuus tiimi liiget Artjom Mirzojev, Gleb Karpenko, Henri Treimuth, Anton Litvintsev, Pauls Rubenis (Läti) ja Daniels Kazis (Läti) kuulusid veel eelmisel hooajal juunioride vanuseklassi ning teevad täismeeste vahel debüüthooaja. Neile antakse sisseelamise aega, edusamme tahetakse näha eelkõige hooaja teises pooles. Esialgu tuleb veel koolis käia.

Kogenumad liikmed Rait Ärm, Markus Pajur, Kristers Ansons (Läti), Ukko Peltonen (Soome) ja Antti Jussi Juntunen (Soome) peaksid hoo üles saama kohe märtsikuust alates kui võistlushooaeg stardib Horvaatias.

Spordidirektori Jaan Kirsipuu sõnul läbis tiim noorenduskuuri ja kõigilt kohe tulemust nõuda ei saa.

"Meil on üle poole tiimist alles esimest aastat U23 vanuseklassis. Ei saa kohe kõike nõuda. Tõsi, kes on juba karastunud, nendega võib minna tõsisesse lahingusse," sõnas Kirsipuu esitlusel.

"Päris mitmel mõlgub esimese eesmärgina silme ees Tour de Flanders (U23 vanuseklass). Seda sõidetakse küll Eesti koondise värvides, aga ikkagi. Üldiselt on kasulik kõikidel sõitudel, mis tulevad kevade poole, silma paista. Et pääseda suuremate tiimide vaatevälja."

Eeloleval nädalavahetusel võistlevad Tartu 2024 / BCC tiimi liikmed Leedus Panevežyses peetavatel Baltikumi trekisõidu meistrivõistlustel.