Esimesed rünnakud tehti juba raja esimeses kolmandikus, kui 17ndal kilomeetril olnud Premium7 vahefiniši võidu võttis koos Sorokiniga jälitajate ees edumaa saavutanud Peeter Pruus. Etteruttavalt – ka Europargi mäefiniši võit ning kiireim Hansgrohe kilomeeter kirjutati Raplamaalt pärit KoMo/FixusSport tiimi ratturi nimele.

Paarisrakendina sõideti lõpuni, kuid viimasel kilomeetril oli teravama jalaga siiski Lätist kohale saabunud Sorokin. Jälitajate grupis, kuhu kuulusid Peeter Tarvis jun, Raido Saar, Karl-Arnold Vendelin, Silver Schults; Alges Maasikmets, Erki Pütsep ning Ivo Suur, tehti koostööd terve distantsi ning lõpplahendus mängiti omavahel samuti paari viimase kliomeetri peal. Siin oli kõige rohkem jõuvaru alles Peeter Tarvis juunioril.

Naistest oli kiireim Grete Steinburg, Iris Õunmaa ning Janelle Uibokandi ees. Grete arvele jäi ka naistearvestuse kiireim Hansgrohe kilomeeter.

Poolmaratoni liidrisärgis stardib järgmisel etapil Vooremäel Stefan Lootus, kes ühtlasi oli M16 klassi parim Kren Kase ning Robin Nirgi ees.

Nööbiku lastesõitudes olid kiireimad Elisabeth Ebras ning Martin Krusemann. Maratoni stardijoonele seadis end 626 ratturit, poolmaratoni võttis ette 306 vaprat. Koos lastesõitudega osales avaetapil tervelt 1121 maastikuratturit.