Üritus erineb teistest sõitudest ka sellega, et peale autasustamist kell 16.00 toimub rattapidu ning esineb Ikevald Rannap bänd. Võistluspäeval on lapsi lõbustamas Lastefondi mõmmik. Kohapeal on olemas ka lastehoid. Tule, osale, naudi Eestimaa ilusat loodust ja tee head!

Rada kulgeb mööda Tartu Valla voortel asuvaid metsi ja kruusateid, mis tähendab seda, et oma osa on ka tõusumeetritel. Ilmateenistuse andmetel on oodata tõeliselt suvist ilma. Maratoni korraldamisel on suureks toeks lisaks rattaklubile Peloton ja TÜ Kliinikumi Lastefondile ka Hawaii Express Estonian Cup’i võõrustav omavalitsus, Tartu vald ja nende hooldatav Lähte spordikeskus, kus on võimalik peale sõitu ennast ka pesta tasudes 1€. Samas on olemas ka lastehoid, kõik issid emmed saavad südamerahus oma lapsed toredate Lastefondi inimeste hoolde jätta ja minna ise rajale.

Hawaii Express Estonian Cup Lähte Premium7 Rattamaratonile (TÜ Kliinikumi Lastefondi heategevussõit) saab kohapeal registreeruda alates kell 10.00.

61. kilomeetrise Lähte Pemium7 Rattamaratoni lähe antakse, keskpäeval kell 12.00 Lähte suusaradade algusest. Shimano Poolmaraton on 29 kilomeetrit pikk ja saab stardipaugu kell 13.20. Maratoni rajal on 4 teenindus-toitlustuspunkti (TP-d), Hansgrohe kiirenduskilomeeter saab alguse 51.-l kilomeetril ning Mäefiniš on Linnamäe tipus 47.-l kilomeetril. Poolmaratoni rajal on 1 teeninduspunkt (Vedul) ja läbitakse samuti Hansgrohe kiirenduskilomeeter. Premium7 vahefiniš asub juba 3,3km peal.

Maratoni algusosa on Lähte suusaradadel. Peale 3,3km läbimist jõutakse tagasi võistluslinnaku kõrvale, kus toimub Premium7 vahefiniš. Samas kohas peetakse ka Herkuless lastesõidud algusega 12.20. 5,5km läbimise järel väljutakse suusaradadelt ning võetakse suund mööda kruusateid vedu suusaradadele, kus asuvad ka esimesed olulised singlid lõhkumaks peagrupp. Vedu TP-sse jõutakse 16.-l kilomeetril ning peale paisjärvele ringi peale tegemist võetakse suund Kobratu karjäärile, enne seda ületatakse ka Narva mnt. Peale teisest TP-st möödumist sõidu 27.-l kilomeetril jõutakse ühele raskeimale lõigule rajal, metsas tuleb vallutada kaks korralikku tõusu.

Kolmanda TP (37km) eel on mitu kilomeetrit kruusateed, kus saab natuke hinge tõmmata enne Kukemetsa karjääri ja motomeeste sissesõidetud radu metsa all. See on kindlasti üks huvitavamaid lõike rajal ja parajaks väljakutseks kõigile osalejatele. Kukemetsa ja Linnamäe vahele jääb jälle jupp kruusateid, kus saab hinge tõmmata, mida läheb ka vaja, sest Linnamägi on tuntud oma järskude nõlvade poolest ja sinna otsa jõudmiseks on vaja eelnevalt natuke rammu koguda. Viimane TP on raja 48.-l kilomeetril ja sealt edasi juba Lähte suusaradade suunas, kus läbitakse 5,5km täpselt vastupidises suunas võrreldes stardiga.