Eelviimase, Kalevipoja etapi, võitis Erki Pütsep ning sarja üldliider Caspar Austa finišeeris neljandana, mis muutis punktivahed viimase etapi eel veelgi pingelisemaks. Kalevipoja etapi järel kannab jätkuvalt liidrisärki sarja neljakordne võitja Caspar Austa, kuid Alges Maasikmets on vaid 8 punkti kaugusel. Spordiennustusportaal Paf pakub, et Jõulumäel toimub kõige tihedam heitlus Caspar Austa ja Alges Maasikmetsa vahel, kuid esikohale kandideerivad Jõulumäe etapil veel Silver Schultz ja Erki Pütsep. Võistkondadest hinnatakse kõrgelt A&T Sport Team võiduvõimalusi, kelle kannul on Thule Opel ProTeam.

Jõulumäe Tervisespordikeskusest alguse saav 62 km pikkune maratoni rada kulgeb, nagu ikka, suuremas osas kaunis parkmetsas, kus pinnaseks on kõvapõhjaline metsatee, samblane metsaalune ja liivane luitepealne. Vahelduseks leiduvad ka mõned sooäärsed turbaaugud. Selleaastase maratoni rada kattub osaliselt eelmise aasta rajaga. Rajameister on teinud muudatusi peamiselt raja alguses ja lõpus. Raja keskel on samuti ratturitele mõningad üllatavad muudatused. Hansgrohe kiirenduskilomeeter algab raja 42. km-l ja kulgeb Jõulumäe Rattamaratonile omaselt valdavalt samblasel metsateel, hõlmates nii tõuse, kui laskumisi ning tehnilisi oskusi nõudvaid kurve. Põhisõidu start antakse Jõulumäe Tervisespordikeskusest täpselt keskpäeval, Herkuless lastesõidud algavad kell 12:10 ning PROBAR poolmaraton (32km) saab stardi kell 13:30.

Jõulumäe Rattamaratonil saavad kõige „raudsemad“ lapsed tunnustusena kõikidel etapidel osalemise eest kinkekoti Herkuless toodetega ning samuti toimub Estonian Cupi selle hooaja nooremate ja vanemate vanuserühmade lõpuautasustamine. Ülejäänud vanuserühmad pärjatakse hooaja lõpupeol, mis toimub traditsiooniliselt peale Škoda Rattalaata Venus Clubis, kuhu on oodatud rattureid tähistama eduka rattahooaja lõppu.

Estonian Cup rattasarja kokkuvõtliku paremusjärjestuse selgitamisel läheb nii maratoni kui ka poolmaratoni distantsil arvesse iga sõitja käesoleva hooaja kuus parimat etappi. Lisaks selgitatakse aktiivseim rattur Premium 7 vahefinišipunktide alusel, samuti Hansgrohe kiirenduskilomeetri parim, kõigi kaheksa etapi kiirenduskilomeetrite läbimise aegade summas. Võistkondliku punktiarvestuse aluseks on iga võistkonna nelja parima ratturi kohapunktid kõigilt etappidelt.