Maradona õemees suri pärast koroonaviirusesse nakatumist, maailmameistri õde Lili sattus haiglasse. Maradona ise on maailmas löönud laineid klaasist maskiga.

"Koroonaviirus on kõige hullem asi, mis meiega juhtuda sai. Ma ei ole kunagi midagi sellist näinud. Ladina-Ameerika on eriti kõvasti pihta saanud. Loodan, et see saab varsti läbi. Paljud inimesed on kaotanud töö, neil on väga raske," rääkis argentiinlane.

Maradona usub, et suur roll viiruse tõkestamisel on Venemaal. Seal on registreeriti juba augustis maailma esimene koroonaviiruse vaktsiin, aga masstootmiseni pole veel jõutud.

"Usaldan president Vladimir Putinit. Olen kindel, et vaktsiin tehakse nii kiiresti kui võimalik kättesaadavaks. Seda olukorda pole võimalik enam kaua taluda," ütles Maradona.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!