Esialgu avalikustas Besiktas, et haigeks on jäänud klubi juhatuse esimees Ahmet Nur Ceb. Neljapäeval lisati, et nakatunud on veel kaheksa liiget. Ülejäänud kaheksa inimese nimesid pole avalikustatud. Kõik nakatunud liikmed on pandud karantiini.

Besiktas pole aga ainus Türgi klubi, mis koroonaviirusega hiljuti pihta saanud. Sel nädalal selgus, et teise kõrgliigaklubi Kasimpasa kaks mängijat on viirusesse nakatunud.

Türgi esiliiga meeskond Erzurumspor teatas kolmapäeval, et koguni 11 meeskonnaliiget on haigeks jäänud. Nende hulka kuulub ka neli mängijat.

Türgi kõrgliigas mängiti viimati märtsi keskpaigas. Viimaste teadete kohaselt loodeti hooajaga jätkata alates 12. juunist, kuid viimased arengud on selle plaani suurde ohtu seadnud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!