"Eeldasime, et positiivseid teste on 25-30. Jalgpallitööstuse ja Hispaania ühiskonna jaoks on tegu hea uudisega, sest teste oli 2500. Teisipäeval teeme nakatunud mängijatele uue testi, nad peaks olema haigusperioodi lõpufaasis," vahendas Tebase sõnu väljaanne Marca.

Ühelgi koroonaviirusesse nakatunud mängijal pole sümptomeid ilmnenud ning nad on pandud karantiini. Hispaania meedia teatel on viiest nakatunud kolm kõrgliiga mängijad ja kaks esiliigas osalevad jalgpallurid. Küll aga pole avalikustatud, milliste klubide mängijatega tegu on. Lisaks andsid positiivse proovi kolm ametnikku.

Koroonakriisist räsitud Hispaanias loodetakse viimaste teadete kohaselt jätkata hooajaga 12. juunil.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!