Heina jaoks algas välisklubide huvi Saksamaalt Kaiserslauternist, kuhu kohapeale testimisele ta ei jõudnud. Huvi tundis Inglismaa klubi Brighton & Hove Albion, kes andis pärast esimest treeningut juba märku, et sooviks teda oma ridades näha. Kosilaste nimekirjaga liitusid seejärel ka Londoni Arsenal ja Manchester United.

"Manchester Unitedi pakkumine oli šokk, sest tegu on ju nii suure klubiga ning olin väiksena imetlenud Edwin van der Sari ja Manchester Unitedi 2008. aasta meeskonda, kelle videoid sai YouTube’ist vaadatud. Endalgi oli FIFA 08-s väravas Van der Sar ja vennale meeldis ka Manchesteri meeskond. Seetõttu tundus esmalt veidi uskumatu, et mul tekiks võimalus sinna klubisse minna," meenutas Hein Eesti Jalgpalli Liidu kodulehele antud intervjuus.

Miks otsustas Hein siis Arsenali kasuks? "Käisin end igas klubis näitamas. Unitedis olin kolm päeva, teistes klubides veidi pikemalt. Esmamulje võis ju olla petlik, aga mulle tundus, et distsipliin ja organisatoorne pool ning muud pisiasjad olid Arsenalis kõrgemal tasemel. Manchesteris jäi näiteks transport hiljaks, hilinesin seetõttu trenni. Arsenalis oli vastuvõtt väga sõbralik ja klubi jättis väga hea mulje. Sest olgem ausad, taseme mõttes polnud ju vahet, sest nii Arsenal kui ka United kuuluvad maailma tippu. Proovisin enda peas kujutada ette ka teekonda esindusmeeskonda ja Arsenalis tundus see kuidagi loogilisem. Kui vaadata ka tänast päeva, siis Arsenali meeskond on U23 liigas kõrgeimas divisjonis ja üks tugevamaid, United on aste allpool. Londonist on kodus ka lihtsam käia."

Loe pikemat intervjuud Heinaga Eesti Jalgpalli Liidu kodulehelt!