D'Hooghe arvates aitaks see vähendada koroonaviiruse levimise riski, kirjutas Daily Telegraph.

"Sülitamine on jalgpallis tavaline nähtus, aga see pole hügieeniline. See on üks põhjus, miks tuleb olla väga ettevaatlik, enne kui mängudega uuesti alustame. Ma ei ole väga pessimistlik, pigem mõõdukalt skeptiline," rääkis doktor.

Saksamaa Bundesliga tahab mängudega suletud uste taga jätkata juba 9. mail, ka mitmed teised populaarsed liigad teevad ettevalmistusi kohtumiste jätkamiseks.

Itaalia, mis on viiruse tõttu üks enim kannatanud riike, teatas, et jalgpallurid võivad alates 18. maist uuesti gruppides treenida. Prantsusmaal loodetakse hooajaga jätkata juuni keskpaigas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!