Esmakordselt ilmavalgust näinud raporti kohaselt peatatakse Bundesligas kohtumine iga 15 minuti tagant, et mängijad saaksid maske vahetada. Maske vahetades peavad mängijad seejuures jääma teineteisest 1,5 meetri kaugusele.

Ebavajalikud kehakontaktid nagu värava järel kallistamine on keelatud ning nende ilmnemisel võib kohtunik mängijaid korrale kutsuda.

Ajaleht Daily Mail rõhutab, et tööministeeriumi dokument on alles esialgne juhiste nimekiri, millest valmib põhjalik reglement, mis Bundesligale enne 9. maid esitatakse.

Eile tutvustas Bundesliga Saksa valitsusele omapoolset plaani, kuidas mängudega koroonakriisi ajal jätkata saaks. Olulisem punkt sellest dokumendist puudutas meistriliiga ja esiliiga peale tellitavat 25 000 viiruse testi, mis läheb maksma 2,5 miljonit eurot.

Igat mängijat plaanitakse testida vähemalt kord nädalas. Testitakse ka treenereid ja kohtunikke.

Mängud toimuksid ilma pealtvaatajateta. Maksimaalselt tohiks ühel meistriliiga mängul viibida korraga 322 inimest, esiliigas 270. Staadionile lubataks lisaks meeskondadele ja kohtunikele ajakirjanikud, kaameramehed, dopinguametnikud, turvamehed, väljakumeistrid ja pallipoisid.

Küll aga oli Bundesliga nägemuses kirjas maskikandmise nõue vaid mängijad teenindavale meditsiinipersonalile.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!