Valencia jalgpalliklubi on ametlikult teada andnud viiest juhtumist, mis kõik tulid avalikuks 15. märtsil. Päev hiljem teatati, et 35% tehtud koroonaviiruse testidest on andnud positiivse vastu. Viie teadaoleva nakatunu hulka kuulusid kolm mängijat, Eliaquim Mangala, Ezequiel Garay ja Jose Gaya. Ülejäänud kahe töötaja nimesid klubi avalikustada pole soovinud.

Marca andmetel on aga nüüdseks tuvastatud viirus 25 liikmel, kellest 10 on esindusmeeskonna mängijad. Valencia klubi pole uut informatsiooni ise kommenteerinud.

Hispaania on üks enim koroonaviirusega pihta saanud riike maailmas. 28. märtsi seisuga on riigis tuvastatud 72 248 nakatunut, kellest elu on viirusele kaotanud 5690 inimest. Koroonaviirusest on paranenud aga 12 285 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!