Kolmapäevase seisuga on Itaalias tuvastatud 69 176 koroonaviirusesse nakatunut. Elu on ohtlikule viirusele kaotanud neist 6820.

"Ma muretsen oma vanemate pärast, ehkki neil läheb hetkel hästi," rääkis 55-aastane Mancini kohalikule meediale. "Mu õde helistas mulle hiljuti ja ütles, et mu lapsepõlvesõber suri koroonaviirusesse. Me mängisime lastena jalgpalli koos. Ta töötas Jesi linnas (Kesk-Itaalias) heategevusorganisatsioonis Croce Verde."

Üks enim koroonaviirusest laostatud linnu Itaalias on Bergamo. Alates 18. märtsist on linnas käinud sõjaväeautod, et surnukirste lähedal asuvate linnade krematooriumitesse viia. Nimelt on Bergamo kohalikud krematooriumid töötamas suure ülekoormuse all.

"Vaatepilt, kuidas sõjaväeautode konvoi surnukirste Bergamost välja viisid, oli nagu rusikalöök näkku," avaldas Mancini. "Mitte keegi polnud selliseks põrguks Maa peal valmis. Mõte, et inimesed surevad, sest intensiivravis pole piisavalt kohti, on absurdne ja täiesti vastuvõetamatu."

"Meie arstid teevad kangelaslikult tööd ja mul on neisse täielik usk," jätkas tipptreener. "Just seetõttu ei plaani ma kindlasti Itaaliast lahkuda."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!