Järgmisel nädalal oma 28. sünnipäeva tähistav Eesti jalgpallikoondise keskkaitsja mängis viimati Norra kõrgliigas Lilleström SK-s, kes aga algavaks hooajaks esiliigasse langes. Hooaja lõpuni kestnud laenulepingut Tamm ja Lilleström ei pikendanud, mis tähendas uusi väljakutseid – need ootavad Joonast ees tugevas Ukraina kõrgliigas, teatab Flora kodulehekülg.

Chernihivi Desna asub peale 18 vooru liigatabelis tugeval neljandal kohal, olles kogunud kümme võitu, kolm viiki ja viis kaotust. Teisel kohal asuv Kiievi Dünamo jääb vaid kolme punkti kaugusele.

Ukraina liigasüsteem näeb aga ette, et peale 22 vooru lüüakse 12-liikmeline liiga pooleks ning nii ülemine kui alumine pool mängivad viie klubiga veel kaks korda läbi ehk hooaja peale kokku 32 mängu. Mullu lõpetas Desna põhihooaja kaheksandana ning hoidis seda kohta lõpuni. Eurokoha tagavad hooaja lõppedes viis esimest.

Joonas liitus oma uue klubiga Türgi treeninglaagris. Teisipäeval kohtutakse Austria kõrgliigaklubi Hartbergiga ning 4. veebruaril Tšehhi kõrgliigaklubi Libereciga.

Liigahooaeg jätkub Ukrainas 23. veebruaril, kui Joonas Tammel ja Desnal tuleb kohe külla sõita Ukraina suurklubile Donetski Shakhtarile.