Viimsi kasvandik, möödunud hooajal Tallinna FC Flora U-19 ja U-21 meeskondade väravasuul seisnud, korra ka FC Flora esindusmeeskonna koosseisu pääsenud ja detsembris Eesti jalgpalliliidu aastalõputurniiril FC Flora eest mängides turniiri parima väravavahi tiitli pälvinud Matheas Madik avaldas teoks saanud tehingu üle heameelt.

“Viljandiga on mul perekondlikult tugev seos,” kõneles ta. “Seetõttu olin väga rõõmus, kui kuulsin Tuleviku peatreeneri huvist minu vastu. Viljandi esindusklubiga liitumine on minu jaoks selge edasisamm karjääris.”

Jaanuari algusest saati Viljandis treeninud ja taliturniiri kohtumistes juba ka mänguaega teeninud Madik kiitis treeningute taset ja kvaliteeti ning kinnitas, et näeb oma kõrgliigadebüüdi nimel kõvasti vaeva. “Treenerid teevad siin väga head tööd ning uue hooaja eesmärkide poole püüeldakse väga keskendunult,” lausus Madik. “Tean, et mul on Premium-liigas platsile pääsemise nimel veel pikk tee käia, ent toetav meeskond ja treenerid annavad kindlust, et suudan selle tänavu teoks teha. Ootan uut hooaega suure põnevusega.”

Tuleviku peatreeneri Sander Posti sõnul on Matheas Madik perspektiivikas väravavaht, keda nähakse nii tugeva täiendusena klubi olemasolevatele, talendikatele noortele väravavahtidele kui tugeva kandidaadina põhimeeskonna esikinda kohale.

“Meie klubi noortesüsteemis on sirgumas oma vanuseklassi Eesti tippväravavahid Kaupo Kruusmäe ja Karl Erik Jürisson,” rääkis Post. “Samas on esindusmeeskonna praeguse esiväravavahi Karl-Romet Nõmme puhul on juba tükimat aega päevakorras järgmise sammu tegemine karjääris. Kuivõrd meie oma noorte kindameeste esindusmeeskonda edutamine on aasta-paari kaugusel, siis peame selleks valmis olema. Ka on mul hea meel selle üle, et tõime taas Viljandisse kohaliku taustaga mängumehe.”

Möödunud hooajal seisis Matheas Madik Tallinna FC Flora U-19 väravas 13 teise liiga kohtumises ning sai U-21 meeskonna eest kirja kuus täismängu esiliigas. Erinevate vanuseklasside noortekoondiseid on Madik esindanud kokku viiel korral.