Suur vastasseis ootas ees E-grupis, kus läksid vastamisi valitsev meister Liverpool ja Napoli. Olukord oli lihtne, mängu võitja kindlustaks edasipääsu kaheksandikfinaali. Kohtumist pääses võõrsil juhtima Napoli, kui 21. minutil oli täpne Dries Mertens. Pikalt viigiväravat taga ajanud kodumeeskond jõudis lõpuks tabamuseni 65. minutil, kui peaga suunas nurgalöögist palli väravasse Dejan Lovren. 1:1 seisul ka kohtumine lõppes.

E-grupi teises matšis võõrustas Genk Salzburgi meeskonda. Austria võitis kohtumise kindlalt 4:1 ning säilitas veel võimalused edasipääsuks.

Ükski meeskond veel edasipääsu kindlustanud pole. Liider Liverpool läheb viimases voorus vastamisi Salzburgiga, Napoli kohtub Genkiga. Belglaste klubi on ainuke, kellel enam võimalusi 16 parema sekka jõudmiseks pole.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Suur kohtumine ootas ees ka F-alagrupis, kus edasipääsu eest heitlesid Barcelona ja Dortmundi Borussia. Kataloonia klubi võitis kohtumise 3:1, mängu sangariks kerkis kapten Lionel Messi. Argentiinlane lõi ise ühe värava ja andis resultatiivse söödu nii Luis Suareze kui Antoine Griezmanni väravatele. Dortmundi auvärava eest hoolitses 19-aastane Jadon Sancho.

Üliolulise võidu sai Milano Inter, kes läks võõrsil vastamisi Praha Slaviaga. Itaalia meeskond sai lõpuks kirja 3:1 võidu. Lautaro Martinez viis külalised juhtima, aga Toumas Soucek viigistas seisu. Interi viis taas juhtima Romelu Lukaku, lõppseisu vormistas Martinez.

Ühtlasi kindlustas Barcelona koha kaheksandikfinaalis. Teise koha peale käib aga tihe heitlus, kui nii Dortmundil kui ka Interil on seitse silma. Inter võõrustab Barcelonat, Dortmund omakorda Tšehhi klubi.

G-grupis läksid vastamisi Leipzig ja Lissaboni Benfica ning Peterburi Zenit ja Lyon. Edasipääsu kindlustas dramaatilisel moel Leipzig, kes vajas selleks viiki. Veel 90. minutil juhtis Benfica 2:0, kuid siis realiseeris Emil Forsberg penalti ja vähendas kaotusseisu. Kuuendal lisaminutil lõi rootslane veel teisegi tabamuse ja kindlustas Saksamaa tiimile 2:2 viigi.

Esimeses matšis alistas Peterburi Zenit 2:0 Lyoni. Ainsana on koha 16 seas kindlustanud Leipzig, teise koha peavad välja selgitama Zenit ja Lyon.

Intrigeeriv seis on H-grupis, kus koguni kolmel meeskonnal on variant veel edasi pääseda. Amsterdami Ajax võitis küll 2:0 Lille'i ning tõusis grupi liidriks, aga edasipääsuks sellest veel ei piisanud. Võitlusliku 2:2 viigi tegid omavahel Valencia ja Chelsea, kusjuures mõlemal meeskonnal olnuks võiduga koht kaheksandikfinaalis kindel.

Viimase vooru eel on Ajaxil 10 silma, Valencial ja Chelseal võrdselt kaheksa. Viimases voorus kohtub Ajax Valenciaga ja Chelsea Lille'ga.

MEISTRITE LIIGA ALAGRUPITURNIIR (27.11)
Sellega ka selleks korraks lõpetame. Ilusat õhtut!
Ühtlasi on nüüdseks kõik õhtused kohtumised lõppenud! Ainsatena kindlustasid täna edasipääsu Barcelona ja Leipzig.Barcelona - Dortmund 3:1Genk - Salzburg 1:4Lille - Ajax 0:3Liverpool - Napoli 1:1RB Leipzig - Benfica 2:2Praha Slavia - Milano Inter 1:3
Liverpooli ja Napoli mäng lõppeb 1:1 viigiga, mis tähendab, et kõik selgub alles viimases voorus.
2:2 Forsberg lööb kuuendal lisaminutil veel teisegi värava ja toob Leipzigile viigipunkti Benfica vastu! Ühtlasi on Saksamaa meeskond tänu rootslasele edasi 16 parema seas.
Lukaku jääb taaskord oma väravast ilma, sest belglasele vilistati suluseis.
1:4. Inter on lõpus pannud püsti tõelise peo ja ka Lukaku saab kirja oma teise tabamuse.
1:2. Emil Forsberg realiseerib penalti ja vähendab Leipzigi poolt kaotusseisu Benfica vastu.
1:3. Lautaro Martinez saab kirja oma teise tabamuse ja kindlustab Interile võidu.
1:4. Salzburgi eest on täpne ka tänavuse hooaja superstaar, 19-aastane norralane Erling Braut Haaland,  kes saab kirja juba kaheksanda tabamuse Meistrite Liigas.
1:2. Lukaku saab lõpuks oma värava kirja ja viib Interi võõrsil Praha vastu juhtima.
3:1. Sancho iluvärav vähendab Dortmundi kaotusseisu Barcelona vastu.
0:3. Antoine Griezmann lööb kolmanda värava Dortmundi võrku ja Barcelona on astunud suure sammu edasipääsu suunas. Samal ajal on 3:0 juhtima läinud ka Salzburg Genki vastu. Kolmanda värava autoriks märgiti Hwang Hee-Chan.
1:1 Liverpool viigistab lõpuks seisu ja värava lööb peaga ei keegi muu kui Dejan Lovren! VAR vaatas veel korra olukorra üle, aga horvaadi võitluses Mertensiga viga ei leitud.
Viljar Tammeleht: Kahjuks ei saa võrrelda Suarezt ja Rivaldot kuna brass ei olnud puhas ründaja Barcelonas.
0:1 Salah'l oli hea võimalus seis viigistada, aga egiptlane lõi palli Meretile otse sülle.
0:2. Ajax suurendab eduseisu Lille'i vastu. Värava saab kirja Quincy Promes.
0:2. Carlos Vinicius viib Benfica 2:0 juhtima Leipzigi vastu.
0:1. Firmino oli väga lähedal viigiväravale, aga Koulibaly päästab Napoli halvimast. Olukord tekkis Napoli väravavahi Mereti puterdamisest palliga.
Teised poolajad on igal pool alanud!
Kõikides kohtumistes on esimene poolaeg läbi.Barcelona - Dortmund 2:0Genk - Salzburg 0:2 Lille - Ajax 0:1Liverpool - Napoli 0:1RB Leipzig - Benfica 0:1Praha Slavia - Milano Inter 1:1
0:2. Salzburg lõi vastavalt 43. ja 45. minutil väravad (Patson Daka ja Takumi Minamino) ning pääseb poolajaks kahe väravaga juhtima.
0:1 Liverpool on viimastel minutitel pannud peale korraliku surve, aga viigiväravat veel lüüa pole õnnestunud.
Jann: Kas van dijk jätkab mängu?
Eelnevalt jäi täpsustamata, aga van Dijki vigastus liiga tõsiseks ei osutunud ja ta saab mängu jätkata.
1:1 Milline pööre! Lukaku värav tühistati, sest VAR leidis, et väravale eelnenud olukorras tehti teisel pool väljakut hoopis Slavia mehe vastu viga ja Praha klubi teenis penalti. Tomas Soucek ei jäta võimalust kasutamata ja viigistab seisu.
0:2. Romelu Lukaku lööb 35. minutil Interi teise värava Praha Slavia vastu.
2:0. Messi duubeldab kiirelt Barcelona eduseisu.
1:0. Barcelona läheb juhtima! Dortmundi vastu on täpne Luis Suarez.
Liverpooli jaoks on aga ka suuremaid muresid, kui väravale eelnenud olukorras sai van Dijk vigastada. Pole veel selge, kas hollandlane saab kohtumist jätkata.
0:1. Napoli läheb Liverpooli vastu juhtima! Täiesti vabaks jäänud Mertens kasutab võimaluse ära.
0:1. Samal ajal saab Benfica eest jala valgeks Pizzi. Portugali klubi juhib Leipzigit 1:0.
0:1. Lautaro Martinez viib Interi võõrsil Praha Slavia vastu juhtima.
0:0. Liverpooli tabab valus löök, kui juba 18. minutil peab Fabinho vigastuse tõttu platsilt lahkuma. Tema asemele tuleb Wijnaldum
0:0. Mertens proovib kasti äärelt peale lüüa, aga Lovren blokeerib löögi.
Ühtlasi on tänasega jõudnud võimsa tähiseni Lionel Messi, kes peab oma 700. (!) kohtumise Barcelona eest. https://twitter.com/ChampionsLeague/status/1199763524572057600
0:1. Hakim Ziyech viib juba 2. minutil Ajaxi Lille'i vastu juhtima.
Õhtused kohtumised on alanud!
Kohtumised on lõppenud! Ülipõnev Valencia ja Chelsea vaheline vastasseis lõppeb 2:2 viigiga, mis tähendab, et kumbki meeskond edasipääsu ei kindlustanud. Kusjuures eelviimasel minutil jättis Valencia taaskord kasutama suurepärase võimaluse väravat lüüa. Zenit sai 2:0 võidu Lyoni üle ning hoiab lootusi veel üleval.
Ees on aga veel kuus kohtumist!22:00 Barcelona - Dortmund22:00 Genk - Salzburg22:00 Lille - Ajax22:00 Liverpool - Napoli22:00 RB Leipzig - Benfica22:00 Praha Slavia - Milano Inter
2:0. Zenit astub suure sammu võidule lähemale, kui värava saab kirja Magomed Ozdoev.
2:2. Siiski mitte! Daniel Wass saadab tsenderduse kasti, mis aga võtab väravavahi jaoks ootamatu suuna, kui lendab posti ja sealt sisse!
1:2. 10 minutit jäänud kohtumise lõpuni. Kas Chelsea suudab edu hoida ja edasipääsu tagada?
1:2. Milline draama! Parejol oli penaltist võimalus seis viigistada, aga Chelsea väravavaht Arrizabalaga oli taas omal kohal.
1:2. Pulisic viib Chelsea juhtima, aga suluseisu ohu tõttu sekkus VAR. Olukorra ülevaatamisel siiski suluseisu ei määratud ning Chelsea pääseb ikkagi ette!
Teised poolajad on kahes kohtumises alanud!
Mõlemas kohtumises on poolaeg läbi. Valencia ja Chelsea on 1:1 viigis, Zenit pääses avapoolaja lõpus 1:0 ette.
1:0. Samal ajal on juhtima läinud ka Zenit, kui venelaste eest on täpne Artjom Dzjuba.
42. minut. Chelsea vastab kiirelt! Värava autoriks on Mateo Kovacic.
Juhtväravat taga ajanud Valencia pääseb lõpuks ette, kui jala saab valgeks Carlos Soler.
40. minut. Tänase õhtu esimene värav on löödud!
30. minut. Maxi Gomezil oli taas šanss viia võõrustajad juhtima, aga Chelsea puurilukk Kepa Arrizabalaga päästis külalised halvimast.
21. minut. Valencial oli suurepärane võimalus minna kohtumist Chelsea vastu juhtima, kuid Maxi Gomez ei saanud vajalikul hetkel pallile pihta. Mõlemas kohtumises on väravad jätkuvalt löömata.
Esimeses kahes kohtumises on pall mängu pandud!
Tervist, jalgpallisõbrad! Juba 10 minuti pärast on algamas tänased esimesed kohtumised. Valencia võõrustab Chelseat ja Peterburi Zenit Lyoni!