Igati teenitult võitnud Hollandi väravad lõid Ryan Babel 17. ja 48. minutil, Memphis Depay 76. ja Georginio Wijnaldum 87. minutil.

Eestil ühtegi reaalset väravavõimalust ei tekkinudki. Palli valdamine oli külaliste kasuks lausa 70 vs 30%, pealelöögid Hollandile 16:1.

Eesti koondis jätkab viie vooru järel endiselt punktita ning on viimasel kohal. Teises tänases sama grupi mängus võitis Saksamaa võõrsil Põhja-Iirimaad 2:0 (väravad Marcel Halstenberg ja Serge Gnabry).

Saksamaal ja Põhja-Iirimaal on nüüd võrdselt 12 punkti, mängu vähem pidanud Hollandil 9 silma.

Algkoosseisud:

Eesti: Sergei Lepmets; Ken Kallaste, Ragnar Klavan, Joonas Tamm, Taijo Teniste; Karol Mets, Mattias Käit; Henrik Ojamaa, Mihkel Ainsalu, Sergei Zenjov; Erik Sorga.

Holland: Jasper Cillessen; Daley Blind, Virgil van Dijk, Matthis de Ligt, Joel Veltman; Frenkie de Jong, Georginio Wijnaldum, Davy Pröpper; Ryan Babel, Memphis Depay, Donyell Malen.

Tabeliseis:

Standings provided by Sofascore LiveScore

Eesti - Holland
Gunnar Leheste: Karol Mets kommenteeris muu hulgas fännide aplausi, mis hoolimata 0:4 kaotusest siiski üpris vali oli. https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/karol-mets-room-kogeda-et-publik-on-siiski-veel-meie-taga?id=87385363
Meelis Naudi: KÕIK! Holland võitis 4:0.
Gunnar Leheste: Ütlen oma lõpusõnad ära, sest kiirustan alla intervjuusid tegema. Kahju on sellest, et kaks esimest väravat olid ära hoitavad, ja ilmselt otsustavama tegutsemise korral ka see, neljas. Ründemängijatele midagi otseselt ette heita pole, sest meil lihtsalt puuduvad praegu sellised mehed, kes Hollandi kaitseliini tehnikaga üle mängiksid. Kuidagi teistmoodi, niisama naljalt, meid täna vastaste kasti ei lubatud. 0:4 on paraku kahe koondise tasemevahe õiglane peegeldus.
Meelis Naudi: 89. minut: Meie õnneks lööb karistusalas end vabaks mänginud Steven Berghuis üle värava.
Meelis Naudi: 4:0 Hollandile! Külalised realiseerivad standardolukorra - Wijnaldum pääses karistusalast löögile ja saatis palli Lepmetsa külje alt väravasse.
Meelis Naudi: 85. minutil vahetused: kahe värava autor Babel lahkub, asemele Strootman. Sappinen tuleb Ojamaa asemele.
Meelis Naudi: 83. minut: Depay mängib nurgalöögi lühidalt lahti, sellele järgnenud tsenderduse klaarivad eestlased.
Gunnar Leheste: Publiku number on 11006, mis on A. Le Coq Arena koondisemängude publikurekord!
Meelis Naudi: Ojamaa ootab vahetust. Tundub, et ta on viga saanud.
Meelis Naudi: Ojamaa sai kaugelt löögile ning hollandlaste väravavaht pillas palli ootamatult enda ette, kuid klaaris kohe olukorra.
Meelis Naudi: 75 minut: Depay lööb 3:0! Klavan jääb pisut kaugele ning Depay keerutab karistusala joonelt palli täpselt värava tagumisse nurka.
Meelis Naudi: 71. minut: Holland vahetab: De Jongi asemele tuleb teine De Jong, Luuk De Jong.
Meelis Naudi: Depay lööb õnneks müüri! Kas lootis, et müüris olevad mehed hüppavad üles?
Meelis Naudi: 69. minut: Tamm saab kollase kaardi ja peab järgmise mängu oktoobris Valgevene vastu vahele jätma. Hollandile üliohtlik karistuslöök!
Meelis Naudi: Holland tegi vahepeal esimese vahetuse - Berghuis asendas paremal äärel Malenit.
Meelis Naudi: 65. minut: Holland jätkab palli valdamist. Meie õnneks pole midagi üliohtlikku viimastel minutitel tekkinud.
Meelis Naudi: 59. minut: Eesti esimene vahetus: Frank Liivak tuleb Zenjovi asemele.
Meelis Naudi: Eesti mäng on viimastel minutitel taas ära vajunud ja pall on vaid meie väljakupoolel. Täpselt nagu avapoolajal pärast avaväravat.
Meelis Naudi: 55. minut: Van Dijk on nurgalöögi järel kõige kõrgemal ja suunab palli peaga värava nurga suunas. Meie õnneks umbes 30 cm mööda!
Meelis Naudi: 53. minut: Teniste saab kollase kaardi.
Meelis Naudi: Kolmas värav oli õhus! Klavan suutis viimasel hetkel Depayd nii palju segada, et tal ei õnnestunud Lepmetsa üle mängida.
Meelis Naudi: Kohe kiirelt 2:0 Hollandile! 47. minutil on Babel värava ees täiesti vaba ja suunab peaga Depay tsenderduse võrku!
Meelis Naudi: Teine poolaeg on alanud.
Raul Ojassaar: Ma ei oleks nii negatiivne. Täna on siiski platsil eestlaste poolelt näha märksa enam võitlustahet ja ideid ka rünnakul - kaht asja, mida Mainzis üldse polnud. Holland on muidugi mänguliselt üle ja see ei üllata kedagi, aga vähemalt niikaua, kuni seis selline püsib, ei maksa püssi põõsasse visata. Oleme juba näinud, et suudame palli vastaste karistusalasse viia küll.Teisel poolajal hakkama veel ründaja oma fännitribüüni poole - ajalooliselt oleme sinna väravasse kusjuures rohkem palle löönud kui teisele poole. Ka Hollandi vastu!Praeguse mängupildi juures julgeks sealjuures juba väita, et Voolaidi neljane kaitseliin on end õigustanud - meil on vähemalt palli kätte saades variante, kuhu seda edasi toimetada. Kas või sealsamas Saksamaal peksime lihtsalt palli ette, kus see kohe vastaste saagiks läks ning uus rünnakulaine peale tuli. Täna päris nii ei ole, kuigi teatud perioodidel oleme tõesti natuke liiga madalale langenud.
Gunnar Leheste: Nojah. Ei jäänud väga head tunnet sellest avapoolajast sisse. Paar sähvatust meie poolt oli, aga see, kui sügavale kaitsesse me oleme vajunud - 5 hollandlast söödavad 10 eestlase vahel - meenutab kangesti ühte teist mängu tänavusest suvest, mis toimus Mainzi linnas. Tablool on seis õnneks kuigivõrd viisakas.
Meelis Naudi: Esimene poolaeg lõppenud: Eesti 0 Holland 1
Meelis Naudi: 40. minut: Ojamaa kena spurt ja tsenderdus vasakult äärelt. Kahjuks on Van Dijk esimesena jaol ja lööb palli Sorga pea eest ära.
Gunnar Leheste: Vahepeal lasti väga kõva vilet kohtuniku suunas, kes jättis Van Dijkile seisva palli metsa peksmise eest kollase andmata. Jutuajamist oli kõvasti, aga kaarti välja võtta ei julgenud. Tasub meenutada, et tegu on sama kohtunikuga, kes 6 aastat tagasi siinsamas täpselt samade koondiste mängu vilistas.
Meelis Naudi: 38. minut: Babel üritas kaugelt, Lepmets tõrjub, kuid pillab palli enda ette. Klavan julgestab ja lööb lahtise palli auti.
Meelis Naudi: 34. minut: Wijnaldumi löök vuhiseb napilt väravast mööda, Lepmets sai ka käed vahele.
Meelis Naudi: Palli valdamine on 75 vs 25% Hollandi kasuks. Pealelöögid 7:0.
Meelis Naudi: 31. minut: Hollandi nurgalöök meie õnneks mingit ohtu ei kujuta.
Meelis Naudi: 29. minut: Pall ei püsi kuidagi eestlaste käes ja Holland pressib. Lepmets teeb  Wijnaldumi pealöögi järel ilusa tõrje!
Raul Ojassaar: Eesti on pärast avaväravat päris kurjakuulutavalt oma kasti juurde vajunud. Mõnda õnnestumist oleks tarvis.
Meelis Naudi: 24. minut: Eesti on viimastel minutitel segaduses ega suuda kuidagi hollandlaste rünnakulaviini tagasi hoida.
Meelis Naudi: Taas ohtlik olukord Eesti värava all, ent meie õnneks on vastaste tsenderdus ebatäpne.
Raul Ojassaar: Joonas Tamm jättis väravaolukorras millegipärast lõpuni minemata. Oleks ta jala välja sirutanud, oleks see võinud kasvõi Babelit segada, isegi kui Tamm poleks pallini ulatunud.
Raul Ojassaar: Kui see kedagi lohutama peaks, siis Läti on samal ajal kodus Põhja-Makedoonia vastu juba 0:2 taga, täpselt sama mänguajaga.
Meelis Naudi: 1:0 Hollandile! Blind söötis vasakult äärelt Babelile, kes lükkab palli karistusalast võrku! Eesti kaitsjad magasid selle olukorra maha.
Meelis Naudi: Zenjov trikitab paremal äärel, mängib ühe kaitsja üle ja söödab teravalt karistusalasse. Paraku pall Sorgani ei jõua...
Meelis Naudi: Holland jääb taas suluseisu. Siiani on meie kaitseliin väga edukalt hollandlased selle lõksu jätnud.
Meelis Naudi: 12. minut: Käit spurtis kenasti paremalt äärelt, ent tsenderdus takerdus kaitsja jalgadesse.
Meelis Naudi: Pall jääb eestlaste küljesisseviske järel Hollandi karistusalasse ohtlikult põrkama, kuid olukord lõppeb suluseisuga.
Meelis Naudi: Veltman lööb kaugelt napilt üle värava pärast seda, kui Lepmets oli teinud hea tõrje ja meie värav oli sisuliselt tühi!
Raul Ojassaar: Eesti ja Hollandi Lillekülas peetud mängude kohta üks tõeliselt kasutu fakt: kõigis kohtumistes on Eesti alustanud põhjatribüüni poole ning teisel poolajal rünnanud lõuna- ehk fännitribüüni poole.
Meelis Naudi: 5. minut: Hollandlane Veltman on meie värava ees täiesti vaba ja saab palli väravasse, kuid meie õnneks suluseis!
Raul Ojassaar: Fännitribüüni toetus on täna tavamängust mitu kraadi tugevam. Seda on tõeliselt hea näha-kuulda - eriti seetõttu, et ammu pole nii olnud.
Meelis Naudi: Eesti üritas Zenjovi peale ette mängida, kuid Hollandi kaitse ja väravavaht on valvel.
Meelis Naudi: 2. minutil Hollandil esimene karistuslöök paremalt äärelt, kuid Eesti kaitsjad suudavad selle puhtaks lüüa. Jätkuolukorrast sai Van Dijk kaugelt löögile, ent napilt mööda! Lepmets oli ka valvel.
Meelis Naudi: Holland pole avaminutitel andnud eestlastele võimalust ja veeretavad keskväljal palli.
Gunnar Leheste: Kuningas Litmanen on kohal!
Meelis Naudi: Mäng algas!
Gunnar Leheste: Netšajeva viimase salmi "kallis" oli ikkagi "armas"... Hea seegi. Mul õnnestus ka tema proovi kuulata, seal olid need kõik sassis.
Raul Ojassaar: Jalgpalliliidu uuendusena on alates sellest suvest koondisemängude eel mängitud kõlaritest viimase lauluna enne meeskondade platsiletulekut Tõnis Mäe "Koitu". Tundub, et kuna laul on pikk, jääb ta ehk õige pisut venima, aga meeleolu loomisel töötab see päris hästi.
Gunnar Leheste: Mitte nii hea uudis alles saabujatele on see, et õigeks ajaks te sisse ilmselt ei jõua, sest enne päris väravaid on veel ka eel-väravad, kus on suuremad massid kui Metallica kontserdi sissepääsu juures.
Raul Ojassaar: Hea uudis on see, et Kostja Vassiljev on seni varumeestega koos kogu soojenduse kenasti vastu pidanud. Selle põhjal võiks arvata, et ehk on temalt mingit väikest rolli täna isegi oodata.
Raul Ojassaar: Staadion on tasapisi täitumas!
Raul Ojassaar: Eesti koondis on soojendusele välja tulnud ning ka Konstantin Vassiljev on täiesti platsil olemas ning lükkab söötu. Kümmekond minutit mängu lõpus vahetusest - ehk kannatab ära?
Raul Ojassaar: Täna pisut Hollandi vutimeediat sirvides jäi silma, et mitte ainult meie ei mäleta hästi neid kahte kodumängu, vaid meenutada on ka hollandlastel. Paar päris korralikku artiklit oli näiteks tehtud Konstantin Vassiljevist, keda nimetati Eesti suurimaks ohuks - jättes tähelepanuta selle, et mees on täna üldse vigastatud ning ilmselt platsile ei tule (peagi näeme, kas ta üldse sooja tuleb tegema). Tema 2013. aastal löödud kaht väravat kirjeldasid ülivõrdes ka hollandlased.Eesti koondise endine peatreener, hollandlane Jelle Goes arvas aga näiteks, et Eesti jalgpalli suurim probleem on hetkel liigne tulemustele orienteeritus, mistõttu ei soosi noortesüsteem uute vassiljevite või üldse loovate mängijate esilekerkimist.
Raul Ojassaar: Hollandi rivistuses suured üllatused puuduvad. Võrreldes reedese Saksamaa mänguga on mõned vahetused tehtud ning muudetud on ka formatsiooni, minnes üle nelja kaitsjaga süsteemile. Mõlemad koosseisud graafiliselt:
Raul Ojassaar: Pika Kallastega asendamine vihjaks justkui sellele, et Pikka vaevab mingisugune probleem, näiteks väsimus eelmisest mängust. Kallaste pole koduklubis väga mängupraktikat viimasel ajal teeninud ning tema alustamine on üllatus.Naljaga pooleks võib öelda, et Voolaid tegi Hollandi kommentaatoritele suure teene, sest Pika perekonnanimi kõlab hollandi keeles täpselt nagu mehe suguelund.
Raul Ojassaar: Karel Voolaidilt seega kaks vahetust. Vassiljevi asemel Ainsalu, Pika asemel Kallaste. Suhteliselt julged valikud. Erilist bussiparkimist vähemalt algrivistuse järgi Eesti poolelt oodata ei ole, samas saab Mets ilmselt omajagu seal keskkaitsjate vahel vaat et viienda kaitsjana rünnakuid tõrjuda. Ainsalu ja Käit võivad samuti madalal mängida, aga mõlemal mehel on ka oskusi, et rünnakul tegutseda.
Meelis Naudi: Ja siin on Hollandi algkoosseis ja formatsioon (samuti 4-3-3):
Meelis Naudi: Eesti tänane algkoosseis:
Gunnar Leheste: Delfi Spordi Instagramist leiab meeskondade saabumiste video
Gunnar Leheste: Tervitused staadionilt! Äsja mängiti siin läbi hümnid ja Elina Netšajeva sai ka hääle lahti laulda. Publikut pole veel tribüünile lastud, aga enam pole ka see aeg kaugel. Tanel Padar alustab staadioni kõrval kell 20 kontserti. Samal ajal umbes peaksid ka meeskonnad politseieskordi saatel staadionile jõudma.
Meelis Naudi: Meenutame, mida rääkis hollandlaste peatreener pressikonverentsil. https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/fotod-hollandi-peatreener-enne-mangu-eestiga-eestlastel-oli-reedel-ebaonne?id=87370265

Enne mängu:

Eesti koondise peatreener Karel Voolaid tõdes eilsel pressikonverentsil, et ta ei kavatse täna õhtul platsile saata viiemehelist kaitseliini ning vihjas, et juba algrivistuses võivad võimaluse saada ka mõned noormängijad. Väga palju vahetusi võrreldes reedel Valgevene vastu astunud alg11-le seega Voolaidil ilmselt plaanis pole, ent eelkõige võiks põhikoosseisu oodata näiteks FC Flora kaitsvat keskväljameest Vladislav Kreidat. Lõplik koosseis selgub aga umbes kell 20.30.

Kohtumine ise saab Lillekülas avavile kell 21.45.

Kuigi Hollandi jalgpallikoondis pole viimasele kahele suurturniirile kvalifitseerunud, on nad viimase aasta-pooleteise jooksul läbi teinud justkui ümbersünni: Liverpooli keskkaitsja Virgil van Dijki ja Amsterdami Ajaxist sirgunud noorte talentide (nt Matthijs de Ligt ja Frenkie de Jong) vedamisel on "uus laine" teinud Hollandist maailma ühe potentsiaalikama meeskonna. Selle märgiks võib võtta kasvõi möödunud reede, kui seesama Holland võõrsil Saksamaa 4:2 alistas.

Võõrsil pole Holland sealjuures viimasel ajal liialt särav olnud: enne võitu Saksamaa üle ei suudetud kuues võõrsilmatšis järjest võitu kirja saada. Eesti vastu ollakse aga mõistagi selged favoriidid.

Ajalooliselt on Holland kodus pakkunud meile vägevaid lahinguid: 2001. aastal läksime Andres Operi ja Indrek Zelinski väravatest Lilleküla staadioni avamängus 2:1 juhtima, ent lagunesime lõpus ning pidime leppima 2:4 kaotusega. 2013. aastal tegi hollandlaste vastu oma elu mängu Konstantin Vassiljev, kelle kaks fantastilist väravat viisid meid jällegi 2:1 ette, enne kui Robin van Persie lisaminutitel vastuolulisest penaltist seisu viigistas.

Vassiljev ise ilmselt täna kaasa teha ei saa, sest tegi reedeses mängus Valgevene vastu taas pisut liiga rätsepalihasele, mis teda juba varasemalt segas.

Tänast kohtumist vilistab kurioosumina sealjuures seesama ukrainlasest kohtunik Sergei Boiko, kes ka 2013. aastal Eesti ja Hollandi kohtumisel õigust mõistis.