Kohtumine algas võrdselt ning alustuseks tekkis Kaljul paar võimalust, kuid vastaste kastis siiski midagi ohtlikku luua ei suudetud. Mängu edenedes hakkas Dudelange rohkem mängu domineerima ning 28. minutil viiski sakslasest poolkaitsja Dominik Stolz kodumeeskonna juhtima.

Kõigest kaks minutit hiljem suutis Stolz osava pealöögiga eduseisu duubeldada. Lühikese ajaga löödud kaks väravat lõid Kalju mängurütmi sassi ning Dudelange'il oli veel paar võimalust lüüa kolmaski, kuid Kalju mängijad said mitmel korral jala löögile otsustaval hetkel vahele. Tabamuseni jõudis hoopis Kalju, kui 41. minutil realiseeris Sander Puri Maximiliano Ugge efektse kannasöödu. 2:1 seisul ka poolaeg lõppes.

Teist poolaega alustas teravalt Dudelange, ent Kalju väravavaht Pavel Londak seisis kindlalt postide vahel. Teise poolaja keskel tekkisid omad võimalused ka Kaljul, kuid väravalisa ei tulnud. 76. minutil vormistas 3:1 lõppseisu Stolz, kes sai hakkama kübaratrikiga.

Kalju jaoks läks olukord kehvemaks veel normaalaja viiamsel minutil, kui jõhkra vea eest teenis punase kaardi vahetusest sekkunud Robert Kirss.

Korduskohtumine peetakse järgmise nädala teisipäeval A. Le Coq Arenal.

F91 Dudelange - Nõmme Kalju
Lõpetuseks statistika! Korduskohtumine on juba järgmise nädala teisipäeval!
Kohtumine läbi! Kalju saab võrdlemisi kindla 1:3 kaotuse. Plusspoolena võib välja tuua Puri võõrsilt löödud tabamuse, kuid Kirsi punane kaart tegi ülesande korduskohtumiseks kindlasti raskemaks.
Kalju seis läheb veelgi hullemaks. Vahetusest sekkunud Robert Kirss teenis veel kohtumise lõpus punase kaardi. Seda küll vaja polnud...
Ühtlasi tegi esimese vahetuse kodumeeskond. Kübaratriki autor Stolz võeti välja ja tema asemele toodi Omar Natami.
Kalju teeb ära viimase vahetuse, kollase kaardiga Klein välja ja Homutov asemele. Kohtumise lõpuni jäänud veel viis minutit.
10 minutit on jäänud kohtumise lõpuni. Kas Kalju suudab veel vahet vähendada?
Stolz lõi 20 meetri pealt tugevalt posti kõrvale, Londak sai veel näpud vahele, ent tõrjuda siiski palli ei suutnud.
Kübaratrikk! Stolz lööb kolmanda värava ja viib Dudelange'i kahe väravaga ette.
Uuest nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud ning hoopiski Klein sai kollase kaardi.
Kalju teenis nurgalöögi ning Ugge pääses löögile, aga pall lendas vastu kaitsjat ja Kalju teenis uue nurgalöögi.
Ühtlasi teenis Kalju esimese kollase kaardi, kui kasti lähedal tegi vastastele vea Vladimir Avilov.
Dudelange'il oli ohtlikust kohast karistuslöök. Sinani saatis palli kasti, aga meie õnneks Kalju kaitsjad klaarisid olukorra.
Londak tegi hea tõrje ja päästis Kalju kolmandast väravast.
Pärast Dudelange'i tormilist algust teisel poolajal on mängupilt nüüd rahunenud ja võrdsustunud. Viimaste minutite jooksul midagi ohtlikku kumbki meeskond luua pole suutnud.
Kalju teeb kohtumise esimese vahetuse, Max Mata sisse ja Kaspar Paur välja.
Subbotin pääseb taas löögile, aga Tim Kips püüab palli kindlalt.
Subbotin pääseb kasti joone pealt löögile, aga pall jääb Dudelange'i kaitsjatesse pidama.
Dudelange on teist poolaega alustanud teravalt, äsja pidi Londak tõrjuma Ryan Klappi pealöögi. Esimesed minutid on möödunud Kalju värava all.
Kumbki meeskond ühtegi vahetust poolajal ei teinud.
Dudelange sai kohe ohtlikult väravat rünnata, aga õnneks jäi löök Kalju kaitsjatesse kinni.
Teine poolaeg on alanud!
Statistikat avapoolajast, Dudelange on olnud domineerivam pool, aga Puri värav hoiab kõik võimalused Kalju jaoks elus.
Nurgalöögist midagi ohtlikku ei sündinud ja kohtunik vilistab avapoolaja lõppenuks. Dudelange lühikese ajaga löödudd kaks väravat lõi üsna mitmeks minutiks Kalju rivist välja ning lähedal oli ka kolmas värav, aga õnneks seda ei tulnud ja Puri tabamus parandas selgelt Kalju seisu.
Dudelange saab poolaja lõpus veel nurgalöögi.
Nüüd on Kaljul võõrsilt värav käes, kuid kindlasti soovitakse enamat ja kohtumise seis viigistada.
Värav! Sander Puri kasutas Kalju võimaluse ära ning saatis otse õhust osava jalalöögiga palli võrku! 2:1, poolaja lõpuni neli minutit.
Vahepeal oli Dudelange'l mitu ohtlikku võimalust, ent siiski püsib 2:0 seis.
Nõmme Kaljul oli ka endal ohtlik moment, aga Sander Puri löök blokeeriti.
Lähedal oli ka kolmas värav, aga Kalju õnneks läks Sinani löök napilt mööda.
Ai-ai... Kiirelt tuleb ka teine värav ja Dudelange pääseb 2:0 ette. Taaskord värava autoriks Stolz, kes suunas peaga palli Londaku selja taha.
Värav! Dudelange läks kohtumist juhtima. Dominik Stolzi löök sai rikošetist kõrgust juurde ning pall maandus täpselt lati all.
Esimese kollase kaardi teenis 20. minutil Delgado (Dudelange), kes tegi ohtliku vea Kleinile.
Dudelange'il oli kasutada karistuslöök taas heast kohast, kuid mängijate omavaheline suhtlus jättis soovida ning lihtsast kohast söödeti pall auti.
Dudelange on viimaste minutitega mängu rohkem sisse saanud ning hakanud rohkem palli valdama ja on olnud üritavamaks pooleks.
Hea press tõi Kaljule vastaste värava lähistel palli enda valdusesse, aga midagi ohtlikku tekitada siiski ei suudetud.
Kalju pääses kiirrünnakusse, kuid Subbotini sööt jäi veidi liiga kõrgeks.
Londak püüab kasti saadetud tsenderduse kindlalt.
Subbotin teeb Dudelange'i mängumehe vastu vea, kodumeeskond saab umbes 30 meetri pealt karistuslöögi.
Kalju saatis palli kasti, kuid midagi ohtlikku sellest ei sündinud.
Nõmme Kalju saab alustuseks hea koha pealt karistuslöögi.
Kohtumine on alanud!
Kihlveokontorite järgi on selge favoriit Dudelange, näiteks ühe portaali järgi on nende võidukoefitsient 1.65, Kaljul aga 6.15. Viigi puhul on koefitsiendiks 4.05.
Meeskonnad on sammunud väljakule!
Kohtumine on varsti algamas! Koha peal paistab publikut olevat võrdlemisi vähe, tribüünid on üsna tühjad.
Verissimo vilistas hiljuti ka Eesti ja Põhja-Iirimaa vahelist kohtumist Tallinnas, mille Eesti mäletatavasti 1:2 kaotas.
Tänase mängu kohtunik on portugallane Fabio Verissimo.
Tervist, jalgpallisõbrad! Juba vähem kui tunni aja pärast on algamas Euroopa liiga kolmanda eelringi kohtumine Nõmme Kalju ja Luksemburgi tiimi F91 Dudelange'i vahel.

ENNE MÄNGU:

Kuigi Dudelange on ka kihlveokontorites eelseisva kohtumise eel soosikurollis, ei tohi Kaljut kindlasti alahinnata - Meistrite liiga vastasseis samuti favoriidiseisuses Shkendija vastu näitas seda hästi.

Eelmisel hooajal pallis Dudelange küll Euroopa liiga alagrupiturniiril, kuid tänaseks on toonasest meeskonnast alles vaid riismed. Loe vastaste taustast lähemalt siit!

Kalju olukorra muudab keerulisemaks tõsiasi, et värskelt müüdi meeskonna parim väravakütt Liliu Rootsi esiliigaklubile Brommapojkarna. Tõsi - vigastuse tõttu ei oleks brasiillane niiehknaa täna saanud väljakule tulla.

Kalju ja Dudelange'i vastasseisu võitja läheb Euroopa liiga valikturniiri otsustavas ehk play-off ringis vastamisi Armeenia meistri Ararat-Armenia ja Gruusia tšempioni Tbilisi Saburtalo paari võitjaga. Selles vastasseisus sai avakohtumises Saburtalo võõrsil 2:1 võidu.

Dudelange'i ja Kalju avakohtumine algab täna õhtul kell 21.00 Luxembourgis Josy Bartheli nimelisel staadionil. Delfi Sport kajastab kohtumist otseblogis.