Eesti asus mängu juhtima avapoolajal, kui 35. minutil keerutas palli karistuslöögist võrku Gert Kams. Eelnevas olukorras oli eestlaste kasuks vea teeninud Henri Anier. Kamsi tabamus on käimasoleva aasta lõpus kindlasti tõsine kandidaat ka aasta ilusaimale väravale ehk Hõbepalli auhinnale.

Teisel poolajal jätkus kohtumine avapoolajale sarnase hooga ehk Soome oli üritavamaks pooleks, kuid tabamuseni jõudis taas Eesti. 62. minutil saatis palli võrku Anier. Anier realiseeris Sander Puri ja Mark Oliver Roosnupu hea eeltöö. Tegemist oli ründaja 13. tabamusega Eesti koondises.

Soome lõi ühe värava tagasi 81. minutil, kui Rasmus Karjalainen saatis värava lähistelt palli ühe puutega tagumise posti äärde.

Eesti ridades tegid A-koondises debüüdi koguni viis meest. Algkoosseisus said platsile joosta Henrik Pürg, Robert Kirss ja Rasmus Peetson. Vahetusest said oma võimaluse Markus Poom ja Tristan Koskor.

Eesti koondis on taas väljakul teisipäeval, kui Dohas minnakse vastamisi Islandiga.

Eesti koosseis: 1. Sergei Lepmets, Gert Kams, Taijo Teniste, Madis Vihmann, Henrik Pürg, Trevor Elhi, Rasmus Peetson (46. Artjom Dmitrijev), Brent Lepistu (46. Markus Poom), Robert Kirss (59. Sander Puri), Frank Liivak (46. Mark Oliver Roosnupp), Henri Anier (74. Tristan Koskor).

Kuula ka värsket saadet "Futboliit", kus Eesti ja Soome mäng põhjalikult kokku võeti!

Eesti - Soome
https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/martin-reim-tulemus-roomustas-kuid-peame-fuusist-tostma-kui-soovime-korgema-tempoga-mangida?id=85001207
https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/kogu-tode-mangust-lepmets-tegi-tosise-avalduse-esivaravavahi-kohale-kas-jalgpallikoondist-roomustanud-areen-teeb-sama-ka-kirdi-ja-uiboga?id=85000507
https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083723506641186816
MÄNG LÄBI! EESTI ALISTAB 2:1 SOOME!
Lepmets on täna olnud mees õigel kohal ja hoidnud Eesti koondist vajadusel vee peal.
Karjalainen 5-6 meetri pealt löögile. Lepmets on aga mees õiges kohas ja tõrjub!
Kohtumise normaalaeg on täis tiksunud. Soome veel üritab.
Tundub, et Eesti koondise mehed hakkavad aina enam väsima. Sisse tuleb rohkem eksimusi.
84. minutil võtab Granlund suurel hool jooksva Elhi maha. Elhi teeb korraliku salto ja maandub õla peale. Granlund saab kollase kaardi.
Rasmus Karjalainen saab terava palli värava alla ning soomlane lükkab mänguvahendi tagumise posti kõrvale. Eesti kaitsjad Vihmann ja Kams nõuavad suluseisu, kuid kohtuniku lipp jääb alla. Eesti juhib 2:1.
Soome lööb 81. minutil ühe värava tagasi!  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083720404353630208
Niimoodi tähistasid eestlased kohtumise esimest väravat.  https://www.instagram.com/p/BsfuSUoBahG/
Soome poolel tuleb väljakule Eero Markkanen, kes on nende NBA staari Lauri Markkaneni vend. 27-aastane Markkanen on nooremana kuulunud Madridi Reali süsteemi.
Anier on Eesti koondise eest löönud 13 väravat. Sama palju on löönud näiteks ka Sergei Zenjov.
74. minutil teeb Eesti ära viienda vahetuse. Anier puhkama, Koskor mängu.
70 minutit mängitud. Lepmets on taas aktsioonis. Seekord saab ta napilt pallile vahele ning Granlundi löök läheb posti. Soome kõige ohtlikum olukord.
66 minutit mängitud. Soome värav on tühi ja pall eestlaste käes. Soome kaitse suudab siiski avaldada piisavalt survet ning Eesti koondisel jääb pealelöök tegemata.
Puri toob keskväljal palli üles. Seejärel söödab Puri mänguvahendi vasakule äärele Roosnupule, kes lükkab palli värava eest läbi, kus Anier lükkab selle ilusasti posti äärde!
Eesti asub 62. minutil 2:0 juhtima!!!!  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083715553389367296
Soome võtab kapteni Tim Sparvi puhkama. Teda asendab Kairinen.
Puri jaoks on tänane kohtumine koondise eest karjääri 75.
Eesti teeb 59. minutil enda neljanda vahetuse. Kirss puhkama, Puri mängu.
59 minutit mängitud. Soome surub korralikult. Rünnaku lõpetuseks antakse terav pall värava alt läbi. Eesti õnneks suudavad meie kaitsjad külma pea säilitada.
53 minutit mängitud. Elhi tõuseb palliga pikalt ja läheb lõpuks ka kauglöögile. Tugevust on, kuid see läheb otse väravavahi Joroneni kätesse.
49. minutil on pall teist korda Soome väravas. Aktsioonis Kirss ja Roosnupp. Kohtunik vilistab aga suluseisu.
48 minutit mängitud. Lepmets peab Eesti koondist päästma. Levadia väravavaht valib hästi positsiooni, seisab hästi jalgadel ja tõrjub Lappalaineni ohtliku löögi.
Teine poolaeg on alanud!
Eesti teeb keskväljal vahetusi. Mängu tulevad Dmitrijev, Roosnupp ja Poom. Puhkama Liivak, Lepistu ja Peetson.  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083711438563303424
Soomlaste kokkuvõte avapoolajale. Tõdetakse, et eestlased suutsid vasturünnaku karistuslöögi näol edukalt realiseerida. Samas loodetakse ise teisel poolajal juurde panna.            https://twitter.com/Huuhkajat/status/1083707218661392384
eha: kas võrkpallurite edu on jalgpallureidki kannustanud?
Avapoolajal oli kindlasti aktiivsemaks pooleks Soome. Siiski ei suutnud soomlased väga teravaid olukordi luua. Eestil oli samas üks reaalne võimalus, mille Kams ka väravaks realiseeris.
Avapoolaeg läbi! Kohtunik annab ühe lisaminuti. Puhkama minnakse Eesti 1:0 eduseisus.
44 minutit mängitud. Soome poolel on täna väga aktiivne 19-aastane Amsterdami Ajaxi kasvandik Saku Ylätupa. Ylätupa saab taas löögile. Leptmets on aga tasemel ja püüab kindlalt.
Kamsi ilus värav on aasta lõpus kindlasti tõsine kandidaat 2019. aasta Hõbepallile. 
Eesti koondisel on veel üks võimalus tekkimas. Samal ajal tundub, et Soome soovib mängule tempot juurde keerata.  https://twitter.com/Huuhkajat/status/1083704463989395457
VÄRAV!! Eesti asub 35. minutil juhtima! Gert Kams keerutab karistuslöögist palli otse väravasse!  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083704071180173312
34 minutit mängitud. Anier võetakse umbes 22-23 meetri peal maha. Eestile heast kohast karistuslöök.
Eestil on täna väljakul täpselt selline koosseis:  https://www.instagram.com/p/Bsfop_oht0t/
Eesti saab kohtumise 32. minutil esimese nurgalöögi.
29 minutit mängitud. Elhi võidab palli. Liivak murrab vasakult äärelt läbi ja saab ka löögile. Soome kaitse suudab löögi blokeerida. Liivakult sümpaatne sooritus.
25 minutit mängitud. Elhi saab paugu vastu tuharat. Mäng jääb mõneks ajaks seisma. Mängijatele väike joogipaus ning peagi läheb kohtumine edasi. Jätkab ka Elhi.                      https://twitter.com/Huuhkajat/status/1083701515821506560
22 minutit mängitud. Soome saab enda mängu aina paremini käima. Soome valdab palli ja tekitab ka olukordi. Ülemäära ohtlikuks ei ole veel asjad läinud, kuid väga palju ei ole puudu ka olnud.
18 minutit mängitud. Elhi proovib kaugelt, kuid löök läheb ikka meetrite kaupa väravast mööda.
15 minutit mängitud. Eesti koondis on suurte jõududega kaitses. Soome paneb survet peale ja hoiab palli hästi meie kasti lähistel. Eesti poolel kipub Anier ees liiga üksi jääma.
12 minutit mängitud. Ylätupa mängib Pürgi üle ja keerutab kastis ohtlikult. Eesti koondise õnneks lööb soomlane küljevõrku.
Toome ära ka Soome algkoosseisu.  https://twitter.com/Huuhkajat/status/1083664967998623744
10 minutit mängitud. Soome saab kahel korral järjest nurgalööki proovida. Soomlased jõuavad mõlemal juhul esimesena pallini, kuid ohtlikku lööki ei tule.
Saku Ylätupa proovib kaugelt, Lepmets ei hakka riskima ning lükkab palli üle otsajoone.
8 minutit mängitud. Ründeteravuse osas loodab Eesti täna eelkõige Anieri peale, keda võimaluse korral ikka palliga otsitakse. Anier on ka ainus, kes jääb kõrgemale, kui ülejäänud meeskond kaitses madalale langeb.
5 minutit mängitud. Soome on alustanud mängu kindlamalt. Eestil tekib samuti hea võimalus - Anier võitleb soomlasest kaitsjaga hästi ja annab terava palli ka värava alla, kuid Kirss pallini ei ulatu.
Pall on mängus! Kohtumine on alanud!
Eesti koondises kannab kaptenipaela FC Flora mängumees Gert Kams.
Eesti ja Soome jalgpallikoondised on viimasel ajal omavahel palju mänginud. Eelmisel aastal mängiti kahel korral Rahvuste liiga raames. Toona võitsid soomlased mõlemad mängud 1:0. 2017. aasta lõpus mängiti omavahel Helsingis ja toona võitis Soome koguni 3:0.
Eesti koondise algkoosseisus on seega kolm debütanti: Henrik Pürg, Robert Kirss ja Rasmus Peetson. Pingil ootavad oma korda võimalikud debütandid Märten Kuusk, Tristan Koskor ja Markus Poom.
Vahetusmängijate pingil istuvad sellised mehed.  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083680179325669376
Eesti algkoosseis tänaseks kohtumiseks on selgunud.  https://twitter.com/eestijalgpall/status/1083680092268752896
Martin Reim enne äralendu ajakirjanikele kommentaare jagamas. Peatreeneri järgmiseid muljeid saab kuulata juba tänase kohtumise järel.  https://www.instagram.com/p/BsX8P3WAwih/
Noored mehed on debüüdiks valmis!  https://www.instagram.com/p/BscY9EkhFnN/
Eesti koondise peatreener Martin Reim tunnistas enne äralendu, et kaasa üritati saada võimalikult tugev koosseis.  https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/martin-reim-tahtsime-koondisesse-sisuliselt-koiki-mehi-kuid-osad-klubid-keeldusid?id=84968961
Eesti koondise eest võib täna debüüdi teha Mart Poomi poeg Markus Poom.  https://sport.delfi.ee/news/jalgpall/eesti/delfi-video-markus-poom-debuudi-ootuses-isale-ei-ole-vihjeid-teinud-et-kutsu-koondisesse?id=84963765

ENNE MÄNGU:

Soome koondis koosneb peamiselt Skandinaavia riikides klubijalgpalli mängivatest palluritest ning on vähemalt paberil Eesti omast õige pisut tugevam. Soomlased on tänavu juba ühe kohtumise ka pidanud - teisipäeval alistati Eero Markkaneni väravast Rootsi koondis sealsamas Dohas 1:0.

Eesti peatreeneri Martin Reimi sõnul ei ole meie koondise jaoks selles mängus primaarne tulemus - selle asemel soovitakse rohkem katsetada ja proovida.

"Suurem rõhk on enda mängul, formatsioonil, positsioonidel. Tahame harjutada seda. Nende kahe mängu ülesanne on pigem see, et mängijad, kelle oleme välja valinud, saaksid võimaluse mingil kindlal positsioonil mängimiseks," vahendab Reimi sõnu Soccernet.ee.

Reim avaldas, et Eesti alustab viiemehelise kaitseliiniga, väravas seisab Sergei Lepmets. Kindlasti jääb tänasest matšist eemale pisivigastust raviv Joonas Tamm.

Potentsiaalseid debütante on Eesti koondises kuus: oma esimese mängu võivad täna teha Märten Kuusk, Henrik Pürg, Robert Kirss, Rasmus Peetson, Tristan Koskor ja Markus Poom.

Delfi Sport toob tähtsamad sündmused lugejateni otseblogis.

Eesti koondis:

Väravavahid
Marko Meerits (26.04.1992) – klubita 11/0
Sergei Lepmets (05.04.1987) – Tallinna FCI Levadia 3/0
Matvei Igonen (02.10.1996) – Lilleström SK (NOR) 2/0

Kaitsjad
Taijo Teniste (31.01.1988) – SK Brann (NOR) 68/0
Gert Kams (25.05.1985) – Tallinna FC Flora 53/2
Joonas Tamm (02.02.1992) – Tallinna FC Flora 27/3
Madis Vihmann (05.10.1995) – Tallinna FC Flora 13/0
Trevor Elhi (11.04.1993) – Vratsa Botev (BUL) 7/0
Hindrek Ojamaa (12.06.1995) – Vaasa Palloseura (FIN) 4/0
Märten Kuusk (05.04.1996) – Tallinna FC Flora 0/0
Henrik Pürg (03.06.1996) – Tallinna FC Flora 0/0

Poolkaitsjad ja ründajad
Konstantin Vassiljev (16.08.1984) – Gliwice Piast (POL) 109/23
Sander Puri (07.05.1988) – Waterford F.C. (IRL) 74/4
Henri Anier (17.12.1990) – klubita 56/12
Artjom Dmitrijev (14.11.1988) – klubita 17/0
Brent Lepistu (26.03.1993) – Kristiansund BK (NOR) 11/0
Frank Liivak (07.07.1996) – Tallinna FC Flora 9/2
Mark Oliver Roosnupp (12.05.1997) – Tallinna FCI Levadia 4/0
Robert Kirss (03.09.1994) – Nõmme Kalju FC 0/0
Rasmus Peetson (03.05.1995) – Tallinna FCI Levadia 0/0
Tristan Koskor (28.11.1995) – Tartu JK Tammeka 0/0
Markus Poom (27.02.1999) – Tallinna FC Flora 0/0

Peatreener: Martin Reim

Soome koondis:

Jesse Joronen (FC Kopenhaagen)
Rasmus Leislahti (Espoo Honka)
Walter Viitala (-)
Nicholas Hämäläinen (Queens Park Rangers)
Kaan Kairinen (HJK)
Robert Ivanov (Espoo Honka)
Juhani Ojala (Häcken)
Tim Sparv (Midtjylland)
Juho Pirttijoki (GIF Sundsvall)
Albin Granlund (Örebro)
Juha Pirinen (Tromsö)
Simon Skrabb (Norrköping)
Rasmus Schuller (Minnesota United)
Lassi Lappalainen (HJK)
Sebastian Dahlström (HJK)
Glen Kamara (Dundee FC)
Robert Taylor (Tromsö)
Joona Toivio (Häcken)
Saku Ylätupa (Amsterdami Ajax)
Jonas Levänen (Espoo Honka)
Eero Markkanen (-)
Rasmus Karjalainen (Kuopio Palloseura)
Tim Väyrynen (Kerkrade Roda)

Peatreener: Markku Kanerva