Viimati külastas 110 Narva Pähklimäe ja Narva Eesti Gümnaasiumi õpilast oktoobris A. Le Coq Arenal toimunud Eesti – Soome UEFA Rahvuste liiga kohtumist. Mängu eel rääkis FC Flora poolkaitsja Zakaria Beglarishvili lastele oma karjäärist, vastas küsimustele ja jagas autogramme.

Päevast osa võtnud õpilased jäid kogemusega väga rahule ja tõdesid, et plaanivad ka tulevikus Eesti koondise mänge külastada.

„Sel päeval meeldis mulle kõige rohkem see, et kohapeal ei olnud ainult mängu vaatamine vaid ka väga huvitav kohtumine jalgpalluriga, kes jõudis ka kõikidele soovijatele oma autogrammi anda. Varem ei meeldinud mulle väga Eesti jalgpall, aga pärast seda käiku jälgin Eesti jalgpalli ja plaanin loomulikult tulevikus tulla Eesti koondise mängule,” rääkis Narva Pähklimäe Gümnaasiumi õpilane Viktoria Mištšenko.

„Kõige rohkem meeldis loomulikult mäng ise ja eestlaste kokku hoidmine mängu ajal, samuti see, kuidas staadion lausa mühises hümni laulmise ajal. Suurepärane oli minu meelest ka mängueelne show - oli küllaldaselt tegevust igas vanusegruppides inimestele, näomaalinguid tegevad vabatahtlikud olid rõõmsad ja sõbralikud,” meenutas päeva Narva Eesti Gümnaasiumis õppiv Randar Narme. „Jälgin Eesti jalgpalli ja eelkõige koduklubi Narva Transi tegemisi, ent hoian ka üldisel Premium Liiga tabeliseisul silma peal ning ka suuremate uudistega olen kursis. Lemmikmängijad on muidugi Ragnar Klavan, kellele kaasa elan ja, Mattias Käit. Kindlasti plaanin ma veel ka Eesti koondise mänge külastada!”

Integratsiooniprojekt toimub kolmandat aastat. Projekti eesmärgiks on tutvustada vene keelt kõnelevatele noortele Eesti jalgpalli ning innustada neid oma sportlikke eesmärke saavutama. Siiani on jalgpalluritest projektis kaasa löönud Sergei Pareiko, Andrei Stepanov, Joel Lindpere, Sergei Terehhov, Vladimir Voskoboinikov, Artur Kotenko, Gert Kams, Kristen Viikmäe ja Zakaria Beglarishvili.

Integratsiooniprojekti erinevad tegevused viiakse läbi jalgpalliliidu eestvedamisel ja seda rahastavad Kultuuriministeerium ning Integratsiooni Sihtasutus.