"Investeering on igas tähenduses suur, sest loome kolmeks aastaks vähemalt 11 töökohta - kõik 10 Premium liiga klubi ja lisaks järgmiseks hooajaks koha Premium liigas taganud Maardu Linnameeskond. Projekt jätkub ka nende klubide jaoks, kes Premium liigast välja kukuvad," selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

Kogukonnajuhi töö eesmärk on kasvatada pealtvaatajate arvu läbi järjepideva ja läbimõeldud suhtluse kogukonnaga, kuhu kuuluvad klubis treenivad noored, lapsevanemad, spordihuvilised, piirkonnas elavad inimesed ja tegutsevad koolid, asutused ja organisatsioonid. Kogukonnajuhid alustavad tööd 1. jaanuarist 2019 ja projekt vältab vähemalt kolm aastat.

"Meil on väga hea meel, et projekt toimub jalgpalliliidu, klubide ja UEFA koostöös ja saame pidevalt kasutada rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertide abi, nii seminaride kui ka igapäevase tagasiside näol," märkis Rei.

Avaliku konkursi kaudu otsitakse kogukonnajuhte järgmistele klubidele: Nõmme Kalju FC, Tallinna FCI Levadia, Paide Linnameeskond, Viljandi JK Tulevik, JK Tallinna Kalev, FC Kuressaare, Pärnu JK Vaprus ja Maardu Linnameeskond. Kolmes klubis - FC Floras, JK Narva Transis ja Tartu JK Tammekas - asusid kogukonnajuhid tööle juba suvel pilootprojekti raames.

Kandideerimine kestab 26. oktoobrini 2018. Kõikidel soovijatel palutakse saata inglisekeelne CV ja lühike kaaskiri (mitte rohkem kui 200 sõna) e-posti aadressile ege@jalgpall.ee (lisada märksõnaks vastava klubi nimi). Vaata lisa CVkeskuse portaalist: https://www.cvkeskus.ee/eesti-jalgpalli-liit-toopakkumised-81324

Vaata, millised on kogukonnajuhi peamised ülesanded on:
* pealtvaatajate arvu kasvatamine klubi mängudel läbi kogukonnatöö;
* kontaktide loomine ja pidev suhtlus kohaliku kogukonnaga (koolid, lasteaiad, haridusasutused, ettevõtted, organisatsoonid jt);
* kvaliteetse mängupäeva kogemuse väljatöötamine ja elluviimine klubi mängudel;
* klubi identiteedi ja positsiooni tugevdamine piirkonnas;
* arengu jälgimine, analüüsimine ja ülevaadete esitamine klubile, Eesti Jalgpalli Liidule ja UEFA-le.