Kui tavaliselt määrab UEFA otsustavatele Meistrite liiga mängudele vaatlejaks vaid UEFA kohtunike komitee liikmeid, siis seekord usaldati ametisse 58-aastane eestlane, kes igapäevaselt arendab Eesti vilemehi.

Tutki hinnata on Hollandi kohtunikebrigaad Danny Makkelie, Mario Diks, Hessel Steegstra, Kevin Blom, Jochem Kamphuis ja Jan de Vries. Eestlase ülesanne on analüüsida kohtunike tegutsemist, hinnata ja kommenteerida seda erinevates kategooriates, nagu näiteks positsioonivalik, reeglite tõlgendamine, valmisolek mänguks, füüsiline vorm, kontroll mängu üle, kehakeel, simuleerimise äratundmine, käega mängu eristamine, koostöö teiste kohtunikega jpm. Hiljem vaatab Tutk olukorrad üle videost ja koostab põhjaliku raporti. Sama süsteemi järgi käib kohtunike hindamine ka Eesti tippliigades.

Danny Makkelie on varasemalt Eestiga kokku puutunud mitmel korral: 2015. aasta teenindas ta Šveits - Eesti meeste EM-valikmängu, 2012. aastal Eestis toimunud U19 noormeeste EM-finaalturniiril kohtumisi Kreeka - Eesti, Prantsusmaa - Inglismaa ja finaali Hispaania - Kreeka.