Eesti koondise uue peatreeneri pressikonverents
Reim kommenteerib tänast Eesti Ekspressi artiklit (väidetavalt ei meeldinud teatud seltskonnale Sergei Pareiko asendamine Mihkel Aksaluga): "Tere tulemast jalgpallimaailma! Suures jalgpallis näeme neid probleeme ju pidevalt. Need asjad tuleb rääkida selgeks, kui see asi tõele vastab. Mul on väga raske hetkel kommenteerida, kas see oli nii või ei. Meeskond peab selle enda sees selgeks saama. Kui tahame siit edasi minna ja oma näo taastada, siis sellisteks asjadeks ruumi ei ole. Peame olema ausad teineteise suhtes."
Foto: Rauno Volmar
Reim: "Ma mõistan, mis vahet on A-koondise ja U-21 peatreeneri vastutusel. Varem nii palju inimesi pressikonverentsi saalis ei näinud. Hea, kui pärast mängu midagi kirjutati. Tean seda vastutust loomulikult ja olen selleks valmis. Mul on hetkel väga hea ülevaade lähitulevikust, mida on A-koondisel oodata meie noorematelt mängijatelt. Võib-olla ka selles osas on tulemas väikseid muudatusi koosseisus."
U-21 koondisega läheb edasi Martin Reimi senine abitreener Urmas Kirs.
Reim lubas lähinädalatel minna vaatama Siim Lutsu, Tarmo Kingi ja Hendrik Ojamaa mänge ja nendega kohtuma. "Koondiseuks on kõigile avatud, kes selle välja teenivad ja seda soovivad."
Oper: "Väga pikalt ei mõelnud, kui pakkumine tehti. Koondise juures meeldis mulle alati olla, nüüd saan olla selles treenerite tiimis. Minu täpne roll pole veel paika pandud, see on nii värske uudis. Kindlasti ei hakka me väravaid lööma üleöö. Tuleb alustuseks usk taastada, et see on võimalik. Ühest rohtu sellele pole."Reim: "Mul on üks võimalik variant pakkuda - Andres teeb comebacki!"Oper: "Oleks see vaid nii."
Janno Kivisild: "Meil on kuhjaga kogemust, tõepoolest. Arvan, et meil on kõigil oma selged tugevused, mis lõpuks treenerite meeskonna läbilöögivõimeliseks on suuteline formuleerima. Meil on Andrese, Martini ja Mardi poolt mängijakogemus 411 mängu, Martinil ka väga tugev kogemus klubitreeneri ja U21 poolt, sinna juurde Andrese kogemused Inglismaalt ja suurepärane töö ründajate treenerina. Et me hakkaksime lööma väravaid! Mart on oma ala spetsialist ja väga pühendunud oma tööle. Kui ma sinna suudan juurde anda teoreetilist teadmist ja kogemust, mis eelmiste peatreenerite käe all on ammutatud, siis usun, et selle tiimiga oleme võimelised korda saatma imelisi asju ja tulema raskest olukorrast välja."
Reim ei osanud hetkel öelda, kas ta peaks Magnus Pehrssoniga veel kohtuma või mitte. "Hetkel ma saan vajaliku info ka Janno ja Mardi käest."
Reim: "Jalgpall on emotsionaalne mäng. Sa võid taktikaliselt kõik väga selgeks teha, aga kui mängus pole emotsiooni, ei pruugi kõik toimida. Raske on esimesel päeval öelda, mida täpselt teeme. See ongi mängude ja mängijate vaatamine ja plaani paika panemine, mis mind lähinädalatel ees ootab."
Reim: "Vaadates väljaspool Eestit mängivaid pallureid, on ju pilt parem kui mõni aastat tagasi. Tuleb nendega suhelda ja ka nende käest saada mõtteid ja infot, mis neile hetkel muret teevad ja mis eelmisest perioodist meeldis. Kindlasti neid asju, mis eelmine peatreener koondisele tõi, pole mõtet lõhkuda. Aga võib-olla mõned pisiasjad vajavad teistmoodi lähenemist."
Küsiti eesmärkide kohta selles valiktsüklis. Reim: "Esmaeesmärk on leida üles rõõm ja sära koondise mängus. Loomulikult ei minda ühtegi mängu kaotama, aga mingeid punkte või kohti pole jõudnud mõelda. Arvan, et ei mõtlegi. Praegu on tähtis esimesed kaks mängu vaja ära mängida."
Reim: "Vaikselt saan kurssi koondise probleemidega. Kuna valiktsükkel on hooga juba käimas, siis kardinaalseid muutusi pole vaja teha, aga mingeid muutusi peab tegema, et asi rööbastele saada. Esimene ametlik kohtumine Jannoga oli alles eile. Aeg surub nii peale, et ega ei ole veel jõudnud täielikku ülevaadet saada. Eks see ongi selle ja järgmise nädala teema, et paika panna, mis head asjad jätta ja mida muuta. Selleks on Janno ja Mart suureks abiks - nad teavad läbi ja lõhki, mis seis koondises on."
Reim räägib, et esimene kohtumine jalgpalliliiduga peatreeneri teemadel toimus eelmisel reedel.
Reim: "Kuna see asi on kõik väga kiiresti toimunud, siis kindlasti esimene ülesanne mul saada täielik ülevaade, mis hetkel A-koondises toimub. Meie ülesanne on nii fännide kui toetajate usaldus ja toetus tagasi võita ja saada oma asjad jooksma. Mida konkreetselt tegema hakkame, seda lähinädalad näitavad. Tuleb paljude mängijatega kohtuda, käia neid vaatamas ja rääkida nendega, siis saavad asjad palju selgemaks."
Reim: "Mul on hea meel näha, et nii paljudele ajakirjanikele pakub muret ja huvi A-koondise ümber toimuv."
Martin Reim, Janno Kivisild ja Andres Oper võtavad laua taga istet.

45-aastane Reim kuulus mängijana koondisse aastatel 1992-2009, esindades Eestit rekordilised 157 korda ja lüües 14 väravat. Aastatel 1995, 1997 ja 1999 teenis ta koondise ilusaima tabamuse auhinna ehk Hõbepalli, korra on ta valitud ka aasta parimaks jalgpalluriks. Mängijana tuli Reim seitsmel ja treenerina kahel korral Eesti meistriks, karikavõiduni jõudis ta mängijana kolmel ja treenerina ühel korral.

Reim teenis 2004. aastal Eesti Jalgpalli Liidu hõbemärgi ning 2011. aastal Valgetähe V klassi teenetemärgi. Seni oli ta ametis U23 ja U21 koondiste peatreenerina.

Abitreeneri kohale asunud 37-aastane Oper esindas aastatel 1995-2014 koondist ühtekokku 134 mängus ja lõi rekordilised 38 väravat. Oper valiti kolmel korral Eesti parimaks jalgpalluriks, kahel korral on ta võitnud Hõbepalli. Endise ründaja auhinnakapis on kolm Eesti meistritiitlit ja üks karikavõit. 2000. aastal jõudis ta Taani ja 2008. aastal Hollandi karikafinaali.

2007. aastal teenis Operi jalgpalliliidu hõbemärgi. Viimaste aastatel on ta treeneriametis olnud Inglismaal, alates käesolevast aastast ka Eesti noortekoondiste juures.

44-aastane Poom esindas väravavahina koondist 120 mängus. Oma pika ja eduka karjääri jooksul mängis ta mitmetes Inglismaa klubides, neist Londoni Arsenali koosseisus teenis puurilukk 2006. aastal UEFA Meistrite liiga hõbemedali. Eesti parimaks jalgpalluriks valiti Poom kuuel korral. Aastal 2003 tunnistati ta viimase poolsajandi Eesti parimaks jalgpalluriks.

Treeneritööd tegi Poom Londoni Arsenalis aastatel 2009-2010, Eesti koondise juures alustas ta aastal 2009. Poomile on omistatud Paul Kerese ausa mängu auhind Väike Mõõk (2002), Eesti Kultuurkapitali aastapreemia (2009), Valgetähe IV klassi teenetemärk (2010), EOK teenetemärk (2015) ja jalgpalliliidu hõbemärk (2004).

Kokku on Reimil, Operil ja Poomil kolme peale kirjas 411 koondisemängu ja 52 väravat.

Eesti koondise järgmised kohtumised leiavad aset 7. ja 10. oktoobril A. Le Coq Arenal, kus MM-valiksarjas võõrustatakse vastavalt Gibraltarit ja Kreekat.