Täna hommikul vahistati seitse FIFA ametnikku, kuna neid süüdistatakse korruptsioonis. Kokku saab süüdistuse 14 inimest.

"Tänased sündmused on katastroof FIFA jaoks ja määrivad kogu jalgpalli mainet. UEFA on sügavalt šokeeritud ja kurb juhtunust," seisab UEFA täitevkomitee avalduses.

"Need sündmused näitavad taas, et korruptsioon on sügavale FIFA kultuuri imbunud. Terve FIFA vajaks taaskäivitust ning tõsiseid reforme. Eelseisev FIFA kongress ähvardab kujuneda farsiks ja seetõttu peavad Euroopa liikmesriigid tõsiselt kaaluma, kas nad peaks üldse kongressil osalema. Kui praegune olukord ei muutu, tapab see kindlasti jalgpalli."

"UEFA liikmed kohtuvad homme FIFA kongressi eel. Siis langetatakse otsus, milliseid samme on vaja järgnevalt astuda, et jalgpalli kui mängu kaitsta. Seniks on UEFA täitevkomitee liikmed veendunud, et FIFA-s on suur vajadus liidrivahetuse järele ning me usume, et FIFA kongress tuleks edasi lükata ja uued presidendivalimised korraldada järgmise kuue kuu jooksul," lisatakse avalduses.