Kõrvaltvaatajale võib tunduda sinu minek Viljandisse ootamatu. Kuidas ja miks sai sinust Tuleviku mängija?

Olen alati mõelnud kodulinna tagasi tulla ja nüüd tekkis suurepärane võimalus mängida siin tipptasemel Premium liigas ja samal ajal tööd teha. Otsuse langetamisele sai määravaks kaks asjaolu. Esiteks tõusis Tulevik iseseisva klubina üle pika aja tagasi kõrgseltskonda ja teiseks sain huvitava töökoha klubi peasponsori Bestra juures, mille üle olen väga tänulik. Samuti olen huvitunud kaasalöömisest klubi juhtimises ja kohaliku jalgpallielu arengus.

Kui palju on klubi sinu äraoldud aastatega muutunud?

Vahepealse ajaga on ikka üht-teist muutunud ja on näha, et asjad liiguvad õiges suunas. Profimeeskonnaga võrreldes oleme ikka paar sammu maas, aga klubis tehakse õigeid asju ning on korralik noortesüsteem heade treeneritega. Esindusvõistkonnas on palju noori mängijaid, kelles on palju potentsiaali ja kõrged sihid.

Mis suunas peaks ja võiks meeskond ja klubi areneda?

Klubi juhtkond hoiab väga hästi tasakaalus noortesüsteemi ja esindusmeeskonda, panustatakse võrdselt mõlemasse. Seega suund on õige, lihtsalt peabki samm-sammult edasi minema. Kui me suudame esindusmeeskonna Premium liigas hoida, annab see hea motivatsiooni ja võimaluse meie klubi noortele. Esindusmeeskond peaks kõige enam palli valdamises kvaliteedi ja enesekindluse saavutama, aga see tuleb juba kogemustega.

Millisena näed enda rolli meeskonnas väljakul?

Peamiselt näen ennast kaitses mängimas ja vajadusel ka ründajana tegutsemas. Kõik oleneb vastasest ja treeneri otsusest.

Milliseks hindad Tuleviku potentsiaali Premium liigas?

Klubi on välja öelnud, et esmane eesmärk on kõrgliigasse püsima jääda. Iga tabelikoht kõrgemal on ainult boonuseks. Usun, et suudame kõva konkurentsi pakkuda kõikidele meeskondadele. Kerge meil kindlasti olema ei saa ja hea tulemuse saavutamiseks peame veel kõvasti tööd tegema.

Mis saab olema Tuleviku plussiks?

Eks seda näitab juba tulevik... Päris kõike ei saa ka välja tuua, aga distsiplineeritud kaitsetegevus, eriti esiotsa meeskondade vastu, ning hea meeskonnavaim.

Mis võib saada komistuskiviks?

Suhteliselt vähene kõrgliigakogemus. Hetkel olen ju ainus, kes on äsja Premium liigas mänginud. Ülejäänud murekohtadega veel tegeleme.

Kas see on sulle vahepeatus võid seod enda tuleviku nüüd Viljandiga?

Võib küll öelda, et tulevikuplaanid on Viljandiga seotud, aga kunagi ei tea ette, mis võib juhtuda.

Võimalusel läheksid veel ka mujale mängima?

Ei, olen otsustanud Viljandis mängida nii kaua, kui mind vajatakse.

Kas tulevikus seod end treeneriametiga?

Vajalikud paberid treeneriks olemiseks on mul omandatud ja miks mitte ka seda ametit kunagi proovida.