Nestor on koos Ott Järvelaga „puldis“ pühapäeval 27. aprillil mängus, mille vaatamata jätmine oleks kuritegu. Anfieldil kohtuvad tiitlimängus Liverpool ja Chelsea. Värske riigikogu esimees ja veel värskem kommentaator vastab alljärgnevalt veel mõnele Kalev Kruusi küsimusele.

Mitu aastat ja umbes mitut mängu hooaja jooksul Inglise vutti jälgid?
Nestor: Vaatan sellest ajast, kui Soome YLE 2 seda üle kandma hakkas. Aastat ei mäleta. Aga üks enim meelde jäänud ülekannetest on Mart Poomi debüüt Derby County eest , mis oli Manchester Unitedi vastu ja kus ta võttis ära penalti ja mäng jäi viiki 2:2. Hooaja jooksul vaatan ära VIASAT-i poolt ülekantavate mängude arv miinus 4 või 5. Mingid kõrvalised asjad on siis seganud.

Tean, et lemmikute hulka kuulub Arsenali meeskond, kes viimati võitis karika 8 aastat tagasi. Kas pikk ootamine ära ei tüüta?
Ma elan eelkõige kaasa neile satsidele, kus mängivad meie sellid. Nii et Briti saartel on hetkel mu lemmikud Motherwell ja York City. Aga kuna nad mõlemad Premiere –is ei mängi, siis hoiangi pöialt eelkõige Arsenalile ja Liverpoolile. Ja mõlemal on tulnud kaua oodata ja ehk sellel aastal õnnestub ka mõlemal au ringe teha.

Kui jalgpalli keeles rääkida, siis oled olnud riigikogus mängija aastast 1992, nüüd 2014 said peatreeneriks. Milline tänastest Inglise Liiga treeneritest sobiks kõige paremini meie riigikogu juhtima?
Arsene Wenger vast, temast jääb mulje, et ta suudaks ka lisaks jalgpallimeeskonnale midagi muud juhatada.

Mägironijad vallutavad tippe, jalkafännid staadione. Toomas Vara on käinud St James Parkil, Wembleyl, Salme staadionil Saaremaal ja kusagil veel. Mitmele Briti staadionile ise oled sattunud või mõnele muule mängule Eestist väljas?
Camp Nou on olnud selgelt kõige huvitavam külastus. FC Barcelona mängis Celta Vigoga ja sinna põikasime enne Andorra- Eesti mängu. Ja Briti saartel olen käinud vaid kaks korda ja tööasjus ja staadionile pole saanudki

Kui suur kommentaatorite arvustaja kodus diivanil siiani oled olnud ja milline on üks hea jalgpalliülekanne ?
Heas ülekandes peaksid olema ühendatud nii emotsioonid kui teadmised. Ilmselt on kommentaatoril keeruline kaasata korraga nii pidevalt mänge jälgivaid jalkahulle ja kogemata kombel kanalile sattunud spordihuvilist, kelle eelteadmised on tugevad ehk mõnel teisel spordialal. Muuseas, poliitikutel tegelikult sama mure.

Teed kommentaatori debüüdi mängus Liverpool-Chelsea, kus kohtuvad tabeli kaks liidrit. Liverpool tuli viimati meistriks aastal 1990, millist mängu ennustad pühapäevaks?
Chelsea läheb mängu võitma, sest pole muud võimalust. Liverpooli kontrad on aga võimsad. Sest tuleb kindlasti üks hooaja parimaid mänge.