Kolmest väravast esimene läks just nimelt eestlase nimele, kui Klavan 24. minutil nurgalöögi järel karistusalasse lahtiseks jäänud palli kaitsja rikošetist vasaku jalaga võrku kihutas. Liverpooli ülejäänud väravad kirjutati teisel poolajal Philippe Coutinho ja Divock Origi nimele.

"Pole sõnu, et kirjeldada seda tunnet, kui lõin oma esimese värava selle suurepärase klubi eest, aga kõige tähtsam on see, et hoidsime oma värava puhtana ja jõudsime järgmisesse ringi," kirjutas Eesti koondise kapten tähtsal õhtul Facebookis.

Sealjuures tegi Klavan Inglismaal skoori päevapealt 13 aastat pärast seda, kui sama tembuga sai mälestusväärselt hakkama Mart Poom - ja Poom lõi oma värava samuti Derby vastu!

Liverpool alustas liigakarikasarja teisest ringist ehk 1/32-finaalist, alistades seal 23. augustil kindlalt 5:0 esiliigaklubi Burtoni.

Video Klavani tabamusest:

Liigakarikas: Derby County - Liverpool
Raul Ojassaar: Mäng läbi! Ragnar Klavan lõi värava (sealjuures tehniliselt võttes võiduvärava), Liverpooli kaitseliin sai kirja clean sheet'i ning meeskond 3:0 võidu. Eesti mees on tegija! Näeme järgmises ringis!
Raul Ojassaar: Liverpooli fännid skandeerivad Jürgen Kloppi nime. Sakslasest treener sedapuhku endast välja ei lähe - see mäng on ilmselgelt tehtud.
Raul Ojassaar: Klavan puhastas kena hüppe järel Derby nurgalöögi.
Raul Ojassaar: Klavan peatab kenasti kaks Derby rünnakut järjest.
Raul Ojassaar: Kümme minutit mängu lõpuni. Pettunud Derby fännid juba lahkuvad.
Raul Ojassaar: Nüüd on Klavan korraks kaitsetööd tehes pisut rutakas, kuid paikab olukorra vaid paar sekundit hiljem.
Raul Ojassaar: Klavani kena sööt Morenole annab hispaanlasele võimaluse pealelöögiks, kuid üritus lendab pisut väravast mööda.
Raul Ojassaar: Liverpooli hooaja algus on olnud ründeosakonnas igati kena:
Raul Ojassaar: Vahelduseks oli Liverpooli meestel vaja standardolukordade puhul ka kaitsetööd teha, kuid sellega saadakse kenasti hakkama. Klavani peale otseselt kumbki pall ei tulnud.
Raul Ojassaar: Liverpooli mängu on lausa lust vaadata. Söödud ja liikumised on kenasti paigas, seekord mängiti värava eest löögile Firmino, kuid Derby väravavaht suutis suurepärase tõrjega palli väravast eemal hoida.
Raul Ojassaar: Seekord on sööduandjaks eelmise tabamuse autor Coutinho, kelle söödu belglasest ründaja ristnurka naelutab. Väga uhke löök.
Raul Ojassaar: Divock Origi teeb seisuks 3:0!
Raul Ojassaar: Klavanil on Liverpooli söödumängu juures küllaltki väike roll - sellepärast, et palli hoitakse enamjaolt poolkaitsjate ja ründemängijate vahel ning kaitsjaid kaasata pole isegi suuremat vajadust. Oma kaitse- ja pallivaldamisülesannetega on Eesti mees aga seni suurepäraselt hakkama saanud.
Raul Ojassaar: Coutinho võtab karistusalas vastu kena söödu Firminolt ning brasiillane suunab palli kenasti võrku. Liverpooli eduseis kohe tükk maad kindlam!
Raul Ojassaar: Liverpool läheb 2:0 juhtima! Philippe Coutinho!
Raul Ojassaar: Teine poolaeg algas!
Raul Ojassaar: Poomiga tõesti üks-üks, ka tema suutis Inglismaal omal ajal ühe värava kirja saada. Ning nagu kolleeg Ott Järvela märkis, siis huvitaval kombel päevapealt 13 aastat tagasi!
Kalle Kaljula: Nüüd on juba Poomiga 1-1 :)
Raul Ojassaar: Poolaeg! Liverpool on küll selgelt üle, aga kahe meeskonna vahe on 45 minuti järel üksainus Ragnar Klavani tabamus!
Raul Ojassaar: Liverpooli keskväljameeste eksimuse tõttu pääseb Bent peaaegu väravavahiga silmitsi, aga Kariuse suurepärane väljatulek hoiab seisu endisena.
Raul Ojassaar: Liverpool teenib nurgalöögi nurgalöögi järel. Eestlasel võib siin veel võimalusi avaneda!
Raul Ojassaar: Ajalooline hetk - Klavani esimene värav Liverpooli särgis! Foto: Scanpix
Raul Ojassaar: Liverpool mängib suurepäraselt. Veel üks nurgalöök.
Raul Ojassaar: Coutinho nurgalöök tekitab Derby meestes segadust ning Klavan lahendab olukorra, pannes palli väravasse! Vägev, Raku, vägev!
Raul Ojassaar: RAGNAR KLAVAN VIIB LIVERPOOLI JUHTIMA!
Raul Ojassaar: Samal ajal huvitavat mujalt - Leicester on kodus Chelsea vastu 1:0 juhtima asunud.
Raul Ojassaar: Liverpool hoiab palli mõnuga. Aeg-ajalt liigutatakse seda ka kaitsest läbi, kus seda saab ka Klavan.
Raul Ojassaar: Mängu esimene viga tehakse just Klavani vastu - selle teeb vastaste ründaja, endine Inglismaa koondislane Darren Bent.
Raul Ojassaar: Liverpool alustas kohe väga pika pallivaldamisega. Derby mehed said esimest korda palli katsuda pea kahe ja poole minuti möödudes ning sedagi vaid selleks, et Liverpooli meeste sööt peaga vahelt lõigates auti lükata.
Raul Ojassaar: Mäng algas!
Raul Ojassaar: Derby on Inglismaa esiliigas uuele hooajale teinud küllaltki nigela alguse - kaheksast mängust on saadud vaid üks võit ning kuue silmaga hoitakse 24 meeskonna seas 20. kohta.
Raul Ojassaar: Klavani seni viimaseks mänguks oli 6. septembri õudus Bosnias, pärast mida ta vihjas, et meest juba enne vaevanud vigastus segas teda tõsiselt.  Loodetavasti on praeguseks sellega kõik korras.
Raul Ojassaar: Samal ajal Liverpooli kohtumisega toimub veel terve rodu erinevaid liigakarikamänge, sealhulgas ka õhtu eeldatav maiuspala, Leicesteri ja Chelsea matš.
Raul Ojassaar: Tere õhtust! Rõõm on teatada, et täna saame taas Ragnar Klavanit Liverpooli särgis mängimas näha. Loodame, et koostöö väravavat Loris Kariuse ning kaitsepartneri Joel Matipiga sujub kenasti!