„Rosenthal oleks pidanud vastavalt korvpallireeglitele pärast tehnilise vea saamist mängust eemaldatama. Erinevate asjade kokkulangemisel juhtus inimlik eksitus, kus mängu sekretär ei informeerinud sellest väljakukohtunikke ning Märt Rosenthal jätkas mängu reeglitevastaselt,“ kommenteeris olukorda Eesti Korvpalliliidu kohtunike divisjoni juht Rain Peerandi.

Kuna eksimus avastati pärast mängu kohtunike poolt, siis vastavalt korvpallireeglitele ja liiga juhendile jääb mängu tulemus jõusse.

Vastavalt tavapärasele praktikale määratakse mängu lauakohtuniku ja komissari suhtes sanktsioonid. Nende esmane vastutus antud olukorras oli väljakukohtunike informeerimine.

Sel hooajal on kohtunike mängude teenindamises esinenud vajakajäämisi karistatud määramiste vähendamisega. Ka antud juhul jäävad eksinud isikud kindlaks perioodiks mängude teenindamise võimaluseta. „Tulenevalt antud olukorrast vaadatakse üle erinevad kommunikatsioonivõimalused kohtunike ja lauakohtunike vahel, et edaspidi selliseid olukordi vältida,“ lisas Peerandi.

Tartu Ülikool võitis kohtumise 85:76 ja Rosenthal kogus tartlaste parimana 23 punkti ja 12 lauapalli.