Tuulerõugete tõttu koju jäänud Rapla tiimi põhimängujuhi Dominique Hawkinsi puudumine andis tunda juba kohtumise esimestel minutitel, mil TALTECH asus 9:2 juhtima. Sven Kaldre vähendas kaotusseisu, aga võõrustajad tegid 6:0 spurdi otsa ning avaveerandi viimaseks minutiks oli vahe paisunud juba 18 punktile. Oliver Metsalu kolmepunktiviskest juhtis TALTECH teise veerandaja avaminutil 32:15, misjärel õnnestus Raplal tulla Gregor Ilvese, Hunter Mickelsoni ja Indrek Kajupanga abiga 34:22 peale. Ervins Jonatsi kaugviskest pääses Rapla ka üheksa punkti kaugusele ja Ronald Delphi eestvedamisel siirduti puhkepausile 40:46 kaotusseisus.

Teist poolaega alustas TALTECH 12:2 spurdiga. Rapla tegi aga 8:0 vastu ja Jonatsi kaugviskest suudeti kaotusseis ka viiele punktile vähendada, ent viimane neljandik hakkas siiski kodumeeskonna 66:59 juhtimisel. Külalised jätkasid tagasitulekut ning ligi kaks minutit hiljem tabas Kajupank kaugelt, tehes seisuks 66:64. TALTECH üritas uuesti eest ära minna, aga järjekordselt oli Kajupank kolmepunktiviskel täpne ja vahe oli nüüd minimaalne. 1.36 enne lõpuvilet viis Norman Käbin TALTECH-i 76:73 ette ning Puideti vabavisetest suurendati eduseis viiele punktile. Olulise kaugviske tabas kümme sekundit enne lõppu Kajupank ja põnevus säilis. Vabavisetele saadeti nüüd Toomas Raadik, kes ei eksinud, ja Rapla ülejäänud ajaga enam viskele ei jõudnudki.

Jaan Puidet viskas TALTECH-i parimana 20 punkti ja kogus 9 lauapalli. 17 silma lisasid Toomas Raadik ja Oliver Metsalu ning 10 punkti sai kirja Gregor Arbet.

Rapla poolelt tõi Ronald Delph 17 punkti. Indrek Kajupank ja Ervins Jonats viskasid kumbki 16 punkti, Hunter Mickelson lisas 12 silma. Sven Kaldre nimele jäi 11 punkti, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliiga jätkub kolmapäeval, 6. veebruaril kolme mänguga. BC Kalev/Cramo võõrustab BK Ogre meeskonda, Tallinna Kalev/TLÜ kohtub Tartu Ülikooliga ja BK Liepaja heitleb Riia VEF-iga.

Peatreenerite intervjuud:


ENNE MÄNGU:

OlyBet Eesti-Läti Korvpalliliigas toimub pühapäeval, 3. veebruaril üks mäng, kui vastamisi lähevad turniiritabeli viies TALTECH ja üheksas AVIS UTILITAS Rapla.

AVIS UTILITAS Rapla (8-10) ja TALTECH (10-9) olid tänavusel hooajal esimest korda vastamisi 3. novembril ning üllatuslikult kujunes lõppskoor pigem ühepoolseks. TALTECH võitis avaveerandi 19:14, aga poolajaks ei lasknud võõrustajad kaotusseisul suureneda. Kolmanda veerandaja lõppedes olid külalised 64:56 peal ja koos viimase neljandiku 25:15 paremusega sai TALTECH 89:71 võidu kirja. Jaan Puidet ja Toomas Raadik tõid vastavalt 25 ja 22 punkti, Rapla poolelt oli üleplatsimeheks praeguseks Itaalia esiliigasse siirdunud Rain Veideman 26 punktiga, kirjutab Basket.ee.

TALTECH pidas oma viimase mängu 31. jaanuaril, kui võõrsil jäädi 72:86 alla kaheksa mängijaga tegutsenud Riia VEF-ile. Enne seda võideti BK Liepajat, aga kaotus tuli vastu võtta veel nii BC Kalev/Cramolt, BK Ventspilsilt kui ka Tartu Ülikoolilt. Raplal on 26. jaanuarist ette näidata napp 99:96 võit Liepaja üle. Lisaks alistati möödunud kuul 85:70 BC Valga-Valka/Maks&Moorits ning 77:74 Läti Ülikool. Lähedal oldi Riia VEF-i üllatamisele, aga lätlased teenisid lõpuminutitega siiski 77:71 võidu.

Toomas Raadik ning Jaan Puidet on TALTECH-i suurimad skooritegijad 16,6 ja 12,9 punktiga. Puideti nimel on ka 7,1 lauapalli ja Levi Martin Giese'il on neid 6,9. Rapla poolelt on Hunter Mickelson ja Dominique Hawkins toonud keskmiselt 14,5 ning 14,3 punkti. Mickelson on samuti kätte saanud 7,2 lauapalli, järgneb Ervins Jonats 6,4 lauapalliga.