Kevin Saar (Honda) alustas oma edukat nädalavahetust juba eile olles kvalifikatsiooni kiireim. Noormehe väga hea hoog jätkus ka täna, kus ta haaras kummaski sõidus kohe liidrikoha ning võttis mõlemast ka kindlad võidud ning kordas eelmise aasta võitu Kiviõlis.
Avasõidus pidasid teisele kohale korraliku duelli maha poolakas Roman Gwiadza (Yamaha), kes oli eelmisel aastal Kiviõlis kolmas ning norralane Christopher Tveraen (Yamaha). Noored mehed kihutasid terve sõidu ratas rattas ning seekord jäi napilt peale poolakas. Eestlastest ületasid Sten Jupaschevski 4., Martin Filatov (mõlemad Honda) 5. ning Sander Parts (KTM) 9. kohal. Peale sõitu selgus, et Jupaschevski quadi müratase ületas lubatu ja ta langetati tabelis 5 kohta ja teised eestlased tõusid seega 1 koha võrra.

Teises sõidus madistasid Saare taga terve võidu Filatov, Gwiadza ja Jupaschevski, kes kihutasid terve sõidu väga väikeste vahedega, kuid kuna keegi konkurendist mööda sõita ei suutnud, siis samas järjestuses ka sõit lõppes. Parts ületas seekord lõpujoone kaheksandana.
Kahe sõidu kokkuvõttes sai etapivõidu seega Saar (50 punkti), teine oli Gwiadza (42 p) ja kolmas eelmise aasta Kiviõli teine Filatov (40 p). Jupaschevski (30 p) oli 6. ja Parts (26 p) 8.
Kuna senine EM-liider soomlane Jani Tanhuanpää katkestas mõlemad sõidud tehnilistel põhjustel tõusis Saar ka uueks Euroopa meistrivõistluste liidriks edestades põhjanaabrit 5 punktiga.

Külgvankritel võitis mõlemad sõidud ülivõimsalt prantslane Valentin Giraud, kellel korvis lätlane Elvijs Mucenieks (WSP Zabel) ning mehed näitasid oma super kiirust juba eile võites ülivõimsalt oma kvalifikatsioonisõidu.
Avasõidus lõpetas teisena 10-kordne maailmameister hollandlane Daniel Willemsen koos kaasmaalase Robbie Baxiga (WSP Zabel) ning kolmandaks kihutasid end hollandlased Julian Veldman ja Ben Van Den Bogaart (WHT Husqvarna). Eestlastest sõitsid punktidele Raido Riim ja Maurice Lina (WSP Zabel) ning Margo Sonn – Tanel Kõiv (WSP Husqvarna), kes olid vastavalt 19. ja 20. Eile tõsise kukkumise üle elanud Markus Normak – Karl-Albert Kasesalu (WSP Zabel) olid 21. ja Argo Põldsaar – Ruslan Talf (VMC KTM) 26. Kert Varik, kellel vigastatud korvimehe Maarek Miili asemel korvis lätlane Lauris Daiders, ning Joosep Hansar – Arno Peever (VMC KTM) pidid sõidu katkestama.

Teises sõidus ahistasid Willemsen ja Bax liidreid korralikult, kuid siis tegid sõiduvea ja langesid mitu kohta, sõidu lõpuks suutsid nad end siiski neljandaks sõita. Giraud – Mucenieks'i järel ületas lõpujoone teisena avasõidu neljas, selle hooaja liider hollandlane Etienne Bax koos prantslase Nicolas Musset'iga (WSP Zabel). Kolmandaks sõitsid end seekord hollandlased Koen Hermans – Kenny Van Gaalen (VMC Zabel), kes olid esimeses sõidus 11. Eestlastest läks seekord kõige paremini Sonn – Kõiv tiimil, kes olid 16. MM-punkte said ka Normak – Kasesalu, kes ületasid lõpujoone 17ndana. Põldsaar – Talf said 21. koha, kuid ülejäänud meie võistkonnad pidid erinevatel põhjustel sõidu pooleli jätma.

Kahe sõidu kokkuvõttes võitsid Giraud – Mucenieks (50 p), teised olid Bax – Musset, kes kogusid võrdselt 40 punkti kolmandaks tulnud Willemsen – Bax'iga. Sonn – Kõiv (6 p) olid 18., Normak – Kasesalu (4 p) 20. ja Riim – Lina (2 p) 23.
MM-liidritena jätkavad Bax – Musset (448 p), kellest Giraud – Mucenieks jäävad nüüd maha ainult 8 punktiga. Kolmandad on Willemsen – Bax (402 p).

Külgkorvide järgmine MM-etapp sõidetakse juba järgmisel nädalavahetusel Šveitsis Roggenburgi rajal.