Šulcase surma avalikustas Leedu jõutõsteliit. Leedu TV3 andmetel suri leedulane koroonaviirusega nakatumise tagajärjel. Šulcase treener Antanas Gricius rääkis kohalikule meediale, et tema hoolealune polnud enne viirusega nakatumist kordagi tervise üle kurtnud.

"Leedu jõutõsteliidu nimel soovime jõudu tema perekonnale, et nad leiaksid kodus rahu. Haroldas jõudis elu jooksul sellele spordile palju anda," seisis alaliidu järelehüüdes.

Šulcas tuli lamades surumises Leedu meistriks 2016. aastal, surudes rinnalt 235 kg. Leedu meedia teatel tuli ta köietõmbes mitmekordseks riigi meistriks. Šulcas esindas Leedut ka mitmel tiitlivõistlusel.

Varalahkunud Šulcasest jääb maha abikaasa ja kolm poega.

Euroopa haiguste ennetamise ja kontrolli keskuse (ECDC) andmetel on Leedu tõusnud koroonaviirusega nakatumise näitaja poolest Euroopas kolmandale kohale. Ainuüksi viimase ööpäevaga lisandus Leedus 2518 uut nakatunut, mis on riigis uus rekord. Eelmise 24 tunni jooksul suri koroonasse 26 inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!