Valencia tegi võimsa kolmanda veerandi, mis võideti 30:12 ning asus otsustava perioodi alguseks juhtima 67:57. Leedukad küll üritasid mängu päästa, kuid hispaanlased neid ohtlikult lähedale enam ei lasknud.

Bojan Dubljevic oli võitjate parim 16 punkti ja viie lauapalliga, Vanja Marinkovic panustas samuti 16 silma ja lisas kaks lauda. Kahekohalise punktisummani jõudsid ka Nikola Kalinic (14), Klemen Prepelic (13) ja Louis Labeyrie (12). Žalgirise poolel jõudsid Augustine Rubit ja Marius Grigonis 12 punktini.

Žalgiris jätkab nelja võidu ja ühe kaotusega, Valencia sai tabelisse kolmanda võidu ühe kaotuse kõrvale.

Mängu tipphetked:

Ateena Panathinaikos alistas täna Istanbuli Fenerbahce 82:68. Suurima panuse Kreeka klubi võitu andis serblane Nemanja Nedović, kes tabas seitse kaugviset (12-st) ja tõi 28 punkti.

Tipphetked:

Päeva kolmandas mängus alistas Belgradi Crvena Zvezda koduväljakul Moskva CSKA lisaaja järel 86:84. Serbia klubi kangelane oli ameeriklane Jordan Loyd, kes viskas 31 punkti. Nii normaal- kui lisaaja lõpus eksis kaugviskel Mike James, kes piirdus CSKA ridades 9 punktiga. Daniel Hackett oli Venemaa meeskonna resultatiivseim 29 punktiga.

Täna pidanuks mängima ka Sander Raieste koduklubi Baskonia, kuid nende kohtumine Berliini Albaga lükati Saksamaa klubi tabanud koroonaviiruse laine tõttu edasi. Albas on andnud positiivse koroonatesti mitmed mängijad ja abipersonali liikmed. Viimase testimisega avastati viis haigestunud korvpallurit.

Tänased mängud:

20.00 Kaunase Žalgiris - Valencia Basket 82:94

21.00 Ateena Panathinaikos - Istanbuli Fenerbahce 82:68

21.45 Belgradi Crvena Zvezda - Moskva CSKA 86:84

Tabeliseis

Korvpalli Euroliiga viies voor
Jordan Loyd toob juba oma 31 punkti, kui viib Crvena Zvezda uuesti ette 86:84.
Mike James eksib taas lõpusekunditel kaugviskel ning Crvena Zvezda sai CSKA üle lisaajal magusa võidu 86:84.
Will Clyburn tabab 1.07 enne sireeni kaks vabaviset ja toob tabloole viigi 84:84.
1.40 enne lõppu juhib Belgradi klubi 84:81.
Crvena Zvezda hoiab edu - 82:77. Kolm minutit mängida.
Crvena Zvezda spurdib lisaaja alguses ette 80:75.
Mike James ja Jordan Loyd eksivad lõpusekunditel kaugvisetel ning Crvena Zvezda ja CSKA mängus ootab ees lisaaeg seisul 73:73. https://twitter.com/kkcrvenazvezda/status/1319379287678586885
Jordan Loyd viigistab vabavisetest 73:73-le.
Daniel Hackett vastas kolmesega - CSKA ees 73:71. 49 sekundit mängida.
Belgrad pääseb minut enne lõppu Dejan Davidovaci kahepunktiviskest 71:70 juhtima.
Otsustava veerandi keskel juhib CSKA 64:58.
Seitse ja pool minutit enne normaalaja lõppu on CSKA edu 56:53.
CSKA on kasvatanud kolmanda veerandi alguses edunumbrid Crvena Zvezda vastu juba 49:35-le.
Suurima panuse Kreeka klubi võitu andis serblane Nemanja Nedović, kes tabas seitse kaugviset (12-st) ja tõi 28 punkti. https://twitter.com/EuroLeague/status/1319364327107854336
Ateena Panathinaikos alistas Fererbahce 82:68 ja kirjutas tabelisse teise võidu. https://twitter.com/EuroLeague/status/1319363752203112448
Moskva CSKA juhib poolajavileks Crvena Zvezda vastu 43:35.
Panathinaikos hoiab edu ning on kolm minutit enne lõpuvilet Türgi tippklubi vastu ees 74:66.
Panathinaikos juhib Fenerbahce vastu enne viimast veerandit 62:56.
Moskva CSKA on võitnud võõrsil Crvena Zvezda vastu avaveerandi 20:18.
Panathinaikos on võitnud Fenerbahce vastu avapoolaja 37:30.
Valencia lõpetab Žalgirise võiduseeria ja võtab Kaunases kindla võidu 94:82. Leedukad kaotasid teise poolaja 37:57.
Žalgiris võtab veel mõtlemisaja 45 sekundit enne lõppu, kuid vaja on juba suurt imet. Külalised juhivad turvaliselt 91:78.
Minut enne lõppu on Valencia edu 89:78. Hispaanlased pole Žalgirist kümnest punktist lähemale lasknud.
Guillem Vives nõelab kolmesega ning Valencia edu kasvab 2.48 enne lõppu 83:70-le.
Milaknis tabas samuti kolmese ja toob Žalgirise 10 punkti kaugusele (70:80).
3.35 enne lõppu juhib Valencia Žalgirise vastu 80:67. Lekavicius tabas just kaugviske.
Vanja Marinkovići kolmene teeb seisuks 78:62 Valenciale. Lõpuvileni jääb 4.45.
Kuus minutit lõpuni ning Žalgirise kaotusnumbrid on juba 59:75.
Žalgiris on seitse ja pool minutit enne mängu lõppu 13-punktilises kaotusseisus (59:72).
Panathinaikos on võitnud Fenerbahce vastu avaveerandi 22:13.
Valencia juhib 3. veerandi järel 67:57. See periood kuulus hispaanlastele koguni 30:12. https://twitter.com/bczalgiris/status/1319341371417821185
Panathinaikos juhib avaveerandi keskel Fenerbahce vastu 15:7.
Valencia juhib kolmandat veerandit juba 23:6 (!) ning mängu 60:51.
Kolmanda veerandi keskel on mäng viigis 51:51. Žalgiris on viie minutiga suutnud visata vaid 6 punkti.
Žalgirisele elab täna kodutribüünidel kaasa 5131 pealtvaatajat.
Bojan Dubljevići kolmene viib hispaanlased ette 51:48. Kolmas veerand kuulub siiani Valenciale 14:4.
Valencia on teinud teise poolaja alguses vahespurdi ja jõudnud punkti kaugusele (49:48).
Peatselt on algamas ka Ateena Panathinaikose ja Istanbuli Fenerbahce kohtumine. https://twitter.com/FBBasketbol/status/1319336407819784193
Žalgiris on võitnud avapoolaja 45:37.
Teise veerandi lõpus on leedukate edu endiselt 8 punkti - 43:35. Žalgirisel on juba kümme meest käe valgeks saanud.
Žalgirise edu püsib - teise veerandi keskel on seis 36:28.
Nigel Hayes tabab juba Žalgirise kaheksanda kolmese ja viib klubi 32:24 juhtima.
Žalgiris juhib teise veerandi alguses 29:22.
Žalgirisel on taas kõva toetus tribüünidel (Foto: Leedu Delfi):
Žalgiris võidab korviderohke avaveerandi 27:22.
Jokubaitis on taas kaugviskel täpne - seis 22:20. Žalgirise kolmesed 7-st 6 ehk 85%.
Rokas Jokubaitise tabav kolmene viib leedukad kolm minutit enne avaveerandi lõppu juhtima 19:18.
Lukas Lekavičius lõpetas Žalgirise kaks minutit kestnud kuiva seeria - 16:18.
Valencia pääseb 6:0 vahespurdi järel 16:14 ette.
Ka Vasturia tabab teise kolmese. Žalgirise kaugvisked on 4-st 4, seis on viigis 14:14.
Grigonis saadab veel ühe kaugviske korvi ning leedukad juhivad kolmeminutilise mängu järel 11:7.
Žalgiris spurdib kiirelt 8:2 ette. Steve Vasturia ja Marius Grigonis on tabanud kaugviske.
Žalgirise ja Valencia mäng on alanud. Täna kohtuvad veel ka Ateena Panathinaikos - Istanbuli Fenerbahce (algab kell 21.00) ja Belgradi Crvena Zvezda - Moskva CSKA (21.45).
Žalgirise koosseisus toimus viimase hetke vahetus, kui Martin Geben jääb valutava Achilleuse kõõluse tõttu eemale ning teda asendab Marek Blazevic. https://twitter.com/bczalgiris/status/1319298479865417728