Sõõrumaa sai valimistel 83 häält ja tema ainus konkurent, senine asepresident Tõnu Tõniste 38 häält.

Hetk, mil Sõõrumaa kuulutatakse EOK presidendiks:

"Natuke kahetised tunded on. Ühest küljest tahaks oma 58 eluaasta juures mööda maailma ringi rännata ja väljateenitud puhkust nautida, aga teine pool tahaks ühiskonna heaks midagi ära teha. Seekord võitis teine pool," sõnas Sõõrumaa pärast tulemuste väljakuulutamist.

EOK asepresidentideks valiti Eesti kergejõustikuliidu juht Erich Teigamägi, kes sai 106 häält, ja Toomas Tõnise, kellele anti 105 häält.

EOK hääletustulemused:

Presidendi valimisteks võeti välja 123 bülletääni, tagastati 121, kehtetuks loeti 2. Tulemused olid järgmised:

Urmas Sõõrumaa - 83 häält
Tõnu Tõniste - 38 häält

Asepresidendi valimisteks välja võeti 118 bülletääni, tagastati 117, kehtetuks loeti 4. Tulemused olid järgmised:

Erich Teigamägi 106 häält
Toomas Tõnise 105 häält

Täitevkomitee liikmete valimistel võeti välja 118 bülletääni, tagastati 118, kehtetuks loeti 2. Tulemused olid järgmised:

Hanno Pevkur – 96 häält
Lauri Luik - 100 häält
Mihhail Kõlvart – 107 häält
Indrek Saar – 99 häält
Kristjan Port -108 häält
Anne Rei – 100 häält
Oliver Kruuda – 85 häält
Remo Holsmer – 93 häält
Allar Levandi – 109 häält
Raivo Rand – 96 häält
Jaanus Karilaid – 85 häält
Helir-Valdor Seeder – 88 häält
Moonika Helme – 76 häält
Sven Sester – 87 häält

EOK esindajate kogu liikmeteks OM-spordialaliitude poolt: Martin Ilumets, Harry Lill, Kristo Raudam, Lauri Väinsalu, Anne Rei, Urmas Karlson, Aavo Põhjala, Jaan Mölder, Igor Lirisman, Sirje Lippe, Keio Kuhi, Pirje Orasson, Assar Jõepera, Meelis Loit, Aigar Kallas, Tanel Samuel, Jaanus Pikani, Kalle Klandorf, Ragnar Toompere, Marti Hääl, Tarmo Kiik, Jaanus Ritson, Ulla Helm, Tõnu Seil, Robert Väli, Filipp Leinberg, Allar Hint, Margus Lepik, Urmas Treier, Maire Arm, Pille Tali, Margus Hanson, Katrin Virula, Peeter Tishler, Helen Veermäe.

EOK PRESIDENDIVALIMISED
https://sport.delfi.ee/news/varia/muu/delfi-video-maekorguse-eduga-eok-presidendiks-valitud-urmas-soorumaa-pulsi-loi-ikka-ules?id=90109959
Täitevkomitee liikmete valimistel võeti välja 118 bülletääni, tagastati 118, kehtetuks loeti 2. Tulemused olid järgmised: Hanno Pevkur – 96 häältLauri Luik - 100 häältMihhail Kõlvart – 107 häältIndrek Saar – 99 häältKristjan Port -108 häältAnne Rei – 100 häältOliver Kruuda – 85 häältRemo Holsmer – 93 häältAllar Levandi – 109 häältRaivo Rand – 96 häältJaanus Karilaid – 85 häältHelir-Valdor Seeder – 88 häältMoonika Helme – 76 häältSven Sester – 87 häält
Erich Teigamägi valiti 106 ja Toomas Tõnise 105 häälega EOK asepresidenditeks.
Urmas Sõõrumaa: "Natuke kahetised tunded on. Ühest küljest tahaks oma 58 eluaasta juures mööda ilma ringi rännata ja teenitud puhkust nautida, aga teine pool minust tahaks ühiskonna heaks midagi ära teha. Võitis teine pool."
Tõnu Tõniste sõnas stuudiointervjuus: "Ma lootsin siiralt, et mind valitakse presidendiks, ent imesid juhtub harva. Tänan kõiki neid, kes mind toetasid. Palju õnne Urmasele. Nüüd tuleb tal seda rasket koormat vedada. Ju leiti, et istuva presidendiga on kindlam jätkata. Lõppseis 83:38 on paras numbrite maagia."
Nüüd algab EOK Täitevkomitee ja asepresidentide hääletamine.
Sõõrumaa esitab asepresidendi kandidaatideks Erich Teigamäe ja Toomas Tõniste.
Häältelugemise komisjon on töö lõpetanud. Valimised võitis Urmas Sõõrumaa 83 häälega. Tõnu Tõniste sai 38 häält.
Toivo Asmer kinnitas, et Eesti Autospordiliit valib Urmas Sõõrumaad. "Urmas on tõestanud, et ta on meile abiks olnud ja loodetavasti saame seda abi veel rohkem tundma."
Algab hääletus.
Rauno Parrase küsimus: "Kuidas sa suhtud vastaskandidaadi avaldusse teha EOK presidendi valitsemisaeg 8-aastaseks?"Tõniste: "Selleks, et panna tööle näiteks treenerite komisjon, ei ole küll kaheksat aastat vaja. Selleks, et käia meie noortele kaasa elamas ja rahvusvaheliselt teiste riikide presidentidega kohtumas ja suhted loomas, ei ole ka kaheksat aastat vaja. Kui me oma sportlaste saavutusi hindame iga nelja aasta tagant olümpiatsüklis, ei saa me ka presidendile allahindlust teha. President peab tõestama ennast nelja aastaga."
Tõniste rahalistest lubadustest: "Suured lubadused kõlavad kenasti, aga ilma teostuseta on need vaid numbrid, mis mõeldud üksteise ületrumpamiseks. On teada, et president valitakse neljaks, mitte 8 või 10 aastaks. Sellest lähtuvalt tuleb teha ka reaalseid prognoose. Spordile suunatav summa kultuuriministeeriumist peab jätkama kasvutrendi ja erasektori rahad peavad kahekordistuma."
Tõniste: "Peame ühiselt pingutama, et dopinguskandaalidest räsitud Eesti spordi maine taastuks ja rohkem jätkuks ülevaid hetki. Aus sport ja läbipaistvus igal tasandil peab olema ainus kehtiv reaalsus. Puhas sport - mingit muud varianti ei tohi olla!"
Tõniste lubab kehalise kasvatuse tundidesse kaasata eri alade treenereid ja tahab, et kehalise kasvatuse õppekavva kuuluksid ka kodused tööd.
Pulti astub teine presidendikandidaat Tõnu Tõniste.
Gerd Kanter küsis, miks otsustas Sõõrumaa loobuda avalikust debatist: "Teate, need ajakirjanikud keeravad need asjad sinna, kust neid enam kätte ei saa. Ma eelistan rääkida teiega otse."Järgnes vabandus: "Tahan vabandada teie kõigi ees. On jäänud mulje, et mina pean sportlasi rumalaks. Ma olen 30 miljonit eurot investeerinud sporti ja ma pean sportlasi rumalateks!? See ütlemine oli otseselt nende kohta, kes jooksid süstal veenis ringi ja tekitasid meile ajutise kaose. Ma ei häbene ka täna öelda, et nad on rumalad ja nii ei tohi teha. Kahjuks läks see igale poole lendama. Eelkõige ajakirjanikud, aga mõned meist ka endi seast kasutasid seda ära."
Sõõrumaa nimetab oma täitevkomitee liikmete kandidaadid: asepresidendi Erich Teigamägi, Toomas Tõnise, Hanno Pevkur, Lauri Luik, Mihhail Kõlvart, Indrek Saar, Gerd Kanter, Kristjan Port, Anne Rei, Oliver Kruuda, Remo Holsmer, Allar Levandi, Raivo Rand, Jaanus Karilaid, Helir-Valdor Seeder, Monika Helme, Sven Sester."Ma soovin teha vähemalt neli asepresidendi kohta. Üks asepresident hakkab kureerima liikumisharrastust, üks sporti koolis (Luik), üks asepresident juhtima tippsporti ja neljas kureerima võistkondlikke sportmänge (Pevkur)."
Erakorralistel aegadel peaks sport Sõõrumaa sõnul võetama riikliku kaitse alla.
Sõõrumaa tahab sotsiaalministeeriumi juurde luua TERVISEKASSA, mis moodustaks 10% Haigekassa eelarvest ja suunataks otseselt sporti ja liikumisharrastuse toetamiseks.
Sõõrumaa missioon järgmiseks ametiajaks: EOK eesmärgiks on luua kindlustunne tippspordiga tegelemiseks; viia programm "Sport koolis" valikainena kooliprogrammi lahutamatuks osaks, elukestvaks liikumisharjumuste omandamiseks; liikumisharrastus haigusvaba eluea pikendamise teenistusse.
Kuna Sõõrumaa sai esimesena 15 vajalikku häält kandideerimiseks kokku, saab tema kandidaatidest esimesena sõna.
Sõõrumaa poolne sissejuhatus ning päevakorrapunktide tutvustus sai läbi. Nüüd tutvustatakse ja kinnitatakse EOK majandusaasta aruande. Seejärel ootab ees presidendikandidaatide sissejuhatus.
Urmas Sõõrumaa juhatab täiskogu istungi sisse.
Kuidas enda neli aastat ühes lauses kokku võtaksid? "Arvan, et see neli aastat andis mulle väga hea platvormi vaadata üldse edasi, et Eesti sport saab astuda järgmisele tasemele. See neli aastat ja viimane kriis, see andis sellise võimaluse spordist ja liikumisest ühiskonnas rääkida," vastas Sõõrumaa.
"Me saame väga ilusti omavahel läbi. Võib-olla valimiskampaania ajal veidi ebamugav on, proovid enda häid külgi ning vastaskandidaadi murekohti välja tuua. On selge, et see on praegune vastastikune ebamugav värk ja tekitab vahel veidi pahurat tuju ka, aga usun, et pärast rusikatega vehkimiseks ei lähe. Lõppude lõpuks oleme väljas sama asja peal, milleks on meie spordi edendamine," kirjeldas Tõnu Tõniste intervjuus hetkesuhteid vastaskandidaadi Urmas Sõõrumaaga.
Tere päevast! Täna valitakse Kadrioru staadionil Eesti Olümpiakomitee president järgmiseks neljaks aastaks. Ürituse ajakava saab näha eelnevast postitusest, uus president peaks selguma orienteeruvalt kella 15.30 paiku.
Tänane ajakava:13:00 Täiskogu avamine13:03 Täiskogu sissejuhatus, päevakorrapunktide ja kodukorra tutvustus13:10 Majandusaasta aruande tutvustus ja kinnitamine13:30 Presidendikandidaatide sissejuhatus13:40 Urmas Sõõrumaa programmi tutvustus ja kõne14:10 Tõnu Tõniste programmi tutvustus ja kõne14:40-15:30 Häälte lugemine15:30 EOK presidendi väljakuulutamine, presidendi kõne15:40 EOK Täitevkomitee hääletamine15:40-16:40 Häälte lugemine16:40 EOK uue täitevkomitee väljakuulutamine17:00 Ülekande lõpp