Aastatel 1997-2010 NHL-is mänginud Laraque'l avastati koroonaviirus möödunud neljapäeval ning nüüd võitleb ta viirusega Montreali haiglas. "See kõik on hullumeelne, sest ma jooksin kuuel päeval nädalas 10 km päevas, et maratoniks valmistuda," rääkis kanadalane, kes ühtlasi põeb astmat, NHL-i kodulehel. "Tegin nii kuude kaupa. Nüüd, kui COVID-19 on minu kopsu rünnanud, on mul raskusi püsti tõusmise ja hammaste pesemisega. See on kõige hullem asi üldse. Mul läheb vaja kogu energiat, et lihtsalt püsti saada."

Laraque arvab, et nakatus koroonaviirusesse siis, kui käis vabatahtlikuna vanematele inimestele toitu viimas. Laraque sõnul käis ta esmaspäeval arsti juures, kus talle kirjutati välja ravimid paistes kopsude jaoks. "Kui ma koju naasin, ei hakanud mul parem, aga ma ei saanud aru, et miks."

Kanadalase sõnul avastati tal kopsupõletik ning haiglas ka koroonaviirus. "Arst helistas mulle ja ütles, et pean tulema tagasi, sest mul on kopsupõletik. Läksin haiglasse tagasi väga halvas seisus. Siis nad tegid mulle ka koroonaviiruse testi. Koheselt pandi mind hapnikku otsa, sest asi oli väga halb. Ma arvan, et praegu on mul kõige raskem aeg, sest mul on õhtuti väga kõrge palavik. Ma võtan pidevalt rohtu selle vastu. Mul on praegu isegi rääkimisega raskusi, sest mul pole energiat," rääkis Laraque, lisades, et jääb tõenäoliselt veel pikemaks ajaks haiglasse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!