Kõik atleedid, kelle dopingukaristus, mille tõttu jäänuks Tokyos võistlemata, lõpeb enne järgmist suve, peaksid saama rahulikult tuleval aastal olümpial startida. Ent alaliidud võivad leevendada ka dopinguriikidele määratud piiranguid.

Kui mängud toimunuks tänavu suvel, saanuks kergejõustikuvõistlustel startida üksnes kümme Venemaa atleeti ja sedagi mitte oma riigi lipu all. Nüüd teatas rahvusvahelise kergejõustikuliidu president Sebastian Coe, et need piirangu ei pruugi tuleval aastal enam kehtida.

„Oleme Venemaa alaliidule ja sportlastele seadnud ranged reeglid ja ettekirjutused ning kui neid eeskujulikult täidetakse, võib rohkem sportlasi Tokyos võistelda,” rääkis Coe rahvusvahelisele meediale. „Kuulame sõltumatu töörühma soovitusi ja järgime neid.”

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!