Naftariik Norra peab sporti sedavõrd tähtsaks, et juba läinud kolmapäeval eraldati riigikassast 40 miljonit eurot lisaks, et katta klubide ja alaliitude märtsi ja aprilli kahjum. Saamata jäänud piletitulu, võistluste ärajäämise tõttu tekkinud kulud, treenerite palgaraha... Kõik korvatakse.

„Norra tegevusele on raske vastu vaielda, aga küsimus on riigi võimalustes,” tunnistas kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn. „Meie peame tegema rätsepatööd. Saame loodetavasti sporti toetada sel määral, et klubid ja teised organisatsioonid püsiks elus ja jätkaksid, kui kriis möödas, kohe tööd. Pole mõeldav, et peaksime tulevikus hakkama kõike uuesti üles ehitama.”

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!