"Kui järgid kõiki vajalikke nõuandeid ja ettevaatusabinõusid, pole muretsemiseks põhjust. Oleme elukaaslasega pea kogu aeg kodus. Treenime kas toas või aias ja kodust väljas käime vaid hädavajadusel. Seetõttu pole mul kusagilt viirust saada," rääkis Eesti vehkleja venekeelsele ERR-ile.

"Kui sul sümptomid puuduvad, maksab sellise testi tegemine 300 eurot," jätkas Kirpu. "Ma ei näe selleks vajadust. Mul pole kellegagi ammu kontakti olnud, ma ei käi väljas ja ma tunnen end suurepäraselt."

"Itaalias on profisport samasugune töö nagu kõik teised ametid ja töötegemine karantiini ajal keelatud ei ole, kuid kuna spordihallid on suletud, on treenimine raskendatud. Meil veab, et oleme mehega mõlemad vehklejad. Aitame teineteist, aga niimoodi kaugele ei arene."

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!