Riikide valitsused on jõuliselt piiranud indiviidide vabadust ja vähegi mõtlevad inimesed aduvad koroonaviiruse tõsidust ja määramatust, mis kaasneb selle vastu võitlemisel. Ent Tokyo olümpia korraldajad ja rahvusvahelise olümpiakomitee isandad raiuvad jäärapäiselt, et mingeid muudatusi kavas pole ja mängud toimuvad plaanipäraselt.

USA presidendi Donald Trumpi 12. märtsil tehtud igati asjalik ettepanek mängud edasi lükata ajas jaapanlased suisa pahaseks. „Rahvusvaheline olümpiakomitee ja korraldajad pole mängude edasilükkamise või ärajätmise peale isegi mõelnud,” teatas Tokyo olümpiaminister Seiko Hashimoto, et see ei tule kõne allagi.

Tegelikult on terve hulk põhjuseid, miks tuleb see otsus teha ja võimalikult kiiresti.

Tellijana saad lugeda ka neid artikleid:

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!