"Prints Albert II, keda testiti selle nädala alguses on COVIC-19 positiivne," seisis pressiteates. "Tema tervisliku seisundi pärast ei pea muretsema. Teda ravib tema arst ja Printsess Grace'i haigla spetsialistid. Tema kõrgeausus kutsub Monaco inimesi üles austama isoleerimismeetmeid ja vähendama teiste inimestega kontaktid miinimumini. Ainult nende reeglite range järgmine peatab viiruse leviku."

Monacos on seni koroonaviirusesse nakatunud ametlikult üheksa inimest, nende seas ka linnriigi peaminister Serge Telle, kelle proov tunnistati positiivseks kolm päeva tagasi.

Prints Albert on teadaolevalt esimene riigipea ja ROK-i liige, kes positiivse koroonaproovi on andnud.

1985. aastal ROK-i liikmeks saanud prints Albert on hetkel olümpiakomitees jätkusuutlikkuse ja pärandi komisjoni esimees.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!