Nakatunute nimesid esialgu ei avaldatud, teates lisati vaid seda, et klubi teeb võistkonna personali turvalisuse nimel kõik, mis võimalik. Hiljem lisati, et Pesaro kõikide vanusegruppide mängijad on terved, lisaks on viirusest puutumata jäänud treenerid.

Drell ütles Delfile, et ta on nüüdseks juba Eestis, nii et kui siin viirus levima ei hakka, tema tervisele ohtu pole. Drelli teada nakatusid kaks ametnikku.

"Olen tegelikult juba ammu kodus. Ei tahtnud seda varem avalikkusele öelda," rääkis Drell ja lisas, et pani ennast igaks juhuks 14 päevaks karantiini. Erialast trenni ta selle aja jooksul teha ei saa.

Itaalias on kohalik sporditegevus peatataud kuni 3. aprillini.

Pesaro näol on tegu esimese suurema korvpalliklubiga, kuhu koroonaviirus ametlikult jõudnud on.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!