Eesti mängib valiktsükli B-alagrupis, kus lisaks eelnimetatud riikidele tuleb võistlustulle astuda ka tugeva Venemaaga, kes võitis EM-kulla 2007. aastal.

Meie rahvusmeeskond läheb eesolevatele kohtumistele vastu uue juhendajaga, kui Tiit Soku mantlipärijaks saab 47-aastane soomlane Jukka Toijala, kes on seni tegutsenud Soome korvpallikoondise abitreenerina. Toijala kõrval astuvad abitreenerite rollis üles korvpallirahvale tuntud Indrek Reinbok (BC Kalev/Cramo) ja Heiko Rannula (Pärnu Sadam).

Esimese kodumängu vastane Itaalia on EM-kulla võitnud aastatel 1983 ja 1999. Eurobasketi hõbemedaleid on saapamaa meestel kokku neli ja pronksikarva autasusid sama palju. 2017. aastal Türgis toimunud finaalturniiril tuli itaallastel veerandfinaalis alla vanduda hilisemale finalistile Serbiale.

Itaalia on viimaste aastate jooksul olnud meelepärane sihtkoht paljudele Eesti korvpalluritele. Aastatel 2011-2013 kuulus Varese klubi ridadesse Janar Talts, Kristjan Kangur pallis ajavahemikus 2010-2017 sellistes klubides nagu Bologna Virtus, Varese, Siena Montepaschi ja Milano. Tänasel päeval leiame sealsest kõrgliigast kolm eestlast: Siim-Sander Vene (Varese), Henri Drelli (Pesaro) ja Mait Petersoni (Bologna Virtus).

Koondislane Kaspar Treier kuulub esiliigaklubi Ravenna ridadesse, kust leiame veel teisegi Eesti korvpalluri Mikk Jurkatamme. Samal tasemel pallib ka Kaspar Kitsing (Forli). Hooaegadel 2017-18 ja 2018-19 müttas Itaalia esiliigas ka Rain Veideman, kuuludes esmalt Udine ning möödunud aastal Pompea Mantovana ridadesse.

Eesti kohtus Itaalia koondisega viimati 2015. aasta augustis Gruusias, kui kontrollturniiri raames jäädi alla 61:85.

Uuesti minnakse vastamisi 2020. aasta 23. veebruaril, algusega kell 19:00 Saku Suurhallis. Soeta pilet Piletilevist juba täna ja vaata mängu parimalt istekohalt!