Eesti kohtub avavoorus võõrustajatega ning päev hiljem Belgiaga. Viimasel päeval on vastamisi Türgi ja Belgia. MM-valiksarja selles faasis osaleb kokku 15 rahvusmeeskonda, kes jagatud nelja alagruppi. Edasi järgmisse etappi pääsevad vaid alagruppide võitjad ja seal ühinevad nendega 20 tiimi 2020. aasta EM-finaalturniirilt.

"Alagrupikaaslased kahjuks ei soovinud kodus-võõrsil mängida, mis oli meie prioriteet ning loosiõnne meil polnud. Türgi arusaadavalt ei loobunud korraldusõigusest, muidu saanuks mängud Eestis pidada. Oleme siiski võõrsil hästi mänginud ning loodame seda teha ka Türgis," kommenteeris Eesti koondise peatreener Thomas Sivertsson.

Loode-Türgis asuvas Eskisehiri linnas on Eesti koondis varemgi mänginud. Tõsi, juhtus see pea veerandsada aastat tagasi, kui 1996. aasta EM-valikturniiril jäädi 20:25 alla. Ajalugu kolme, mõningatel andmetel ka nelja tuhande aasta taha arvestavas Eskisehiri linnas mängitakse Porsuki spordihallis, mis kuulub kohaliku Anadolu ülikooli juurde.

Erinevates MM- ja EM-valiksarjades on Eesti Türgiga kohtunud üheksa korda ning seitsmel puhul alla jäänud. Esimene võit pärineb 1995. aastast, kui Tallinnas alistati vastased Riho-Bruno Bramanise üheksa värava toel 24:20. Aga võideti ka viimane omavaheline kohtumine ja seda võõrsil, sest 2017. aasta jaanuaris oldi Ankaras 20:18 paremad.

Belgiaga on Eesti just viimasel kümnendil palju kohtunud, aga belglastele kuulub ka ajalooline roll, sest just nemad olid eestlaste vastaseks meie rahvuskoondise esimeses valikmängus. 10. aprillil 1993 sai Eesti Tallinnas 21:20 võidu. Seni on Belgia vastu võidetud kõik seitse omavahelist valikmängu, viimati 2013. aasta juunis Viljandis, kui Mait Patrail viskas kaheksa väravat ja alistati vastane 32:23.