28-aastane Kitsing tegi mullu Kalev/Cramo eest Eesti-Läti korvpalliliigas kaasa 30 mängus ning aitas omad BK Ventspilsi ja Riia VEF-i järel kolmandale kohale, teatab Kalevi kodulehekülg. Mäletatavasti pronksimängus BK Ogre vastu tabas Kitsing viimase sekundi kolmese, mis piltlikult rebis lätlastelt juba kaelas olnud medalid Cramole. Tema kogu hooaja keskmisteks näitajateks olid 19,6 mänguminutit, 9,9 punkti ja 4,4 lauapalli.

VTB Ühisliigas, kus kalevlased jõudsid veerandfinaali välja, oli Kitsingu saagiks 29 kohtumise põhjal keskmiselt 17,6 mänguminutit, 8,9 punkti ja 2,8 lauapalli. Seejuures tabas 205 cm pikkune mängumees kaugviskeid lausa 51-protsendilise täpsusega, kerkides selles arvestuses liiga parimaks meheks.

“Oli küll ka välismaalt võimalusi, aga Kalev/Cramo pakkumisega keegi konkureerida ei suutnud,” sõnas Kitsing Korvpall24.ee portaalile. Kes ja kust talle veel läheneti, seda mees täpsemalt kommenteerida ei soovinud, kuid lisas: “Eks ma ikka tahtsin välismaale minna, aga ju siis huvi (minu vastu) polnud piisavalt suur.”

Põgusalt on kolmesekütt suhelnud ka klubi uue peatreeneri Roberts Štelmahersiga, kuid Kitsingul hetkel puudub teadmine, millise stiiliga treener lätlane saab olema. “Rääkisime üldist juttu ja tema ütles, et ootab mind meeskonda.”

Kalev/Cramol on algavaks hooajaks nimekirjas nüüdseks üheksa mängijat. Kitsingu kõrval on käed löödud Sten-Timmu Soku, Martin Dorbeku, Martin Paasoja, Janari Jõesaare, Tanel Kurbase, Sander Raieste, Antino Jacksoni ja Aigars Škelega.