Eestlannade jaoks algas päev hästi, kui kaheksandikfinaalis seljatati 45:25 Suurbritannias. Seejärel kaotati veerandfinaalis aga 29:45 Itaaliale.

Järgnenud kohamatšides jäädi esmalt 38:45 alla Ukrainale ja seejärel võideti 45:29 Ungarit. Seega päeva saldoks kaks võitu ja kaks kaotust ning seitsmes koht.

Mullu Novi Sadis toimunud EM-il võitsid eestlannad pronksi.

Vehklejate hooaja kõrghetk saabub 15.-23. juulini, kui Budapestis jagatakse välja MM-medalid.

Düsseldorfi vehklemise EM-i naiskonnavõistlus
Eesti alistab Ungari 45:29. Eestlannadele seega EM-ilt 7. koht.
Eesti on Ungari vastu 26:22 juhtimas. Seitse minimatši veheldud. Kaks on veel minna. Selles duellis selguvad 7. ja 8. koha omanikud.
Eesti kaotas Ukrainale 38:45. Viimases matšis kohale 7.-8. minnakse kell 15 vastamisi Ungariga, kes pidi tunnistama Saksamaa 45:33 paremust.
Kohtumine Ukrainaga on lõpusirgel. Eesti on enne viimast minimatši 25:30 kaotusseisus. Katrina Lehis peab kastanid tulest tooma.
Läbi! Itaaliale veerandfinaalis 45:29 võit ja Eesti naiste jaoks medalijaht lõppenud. Edasi veheldakse kohtadele 5.-8. Järgmiseks vastaseks Venemaa - Ukraina matši kaotaja.
Matši alguses kärises kõige rohkem Beljajeva pealt, kes kaotas kõigepealt Isolale 1:4 ning järgmise rajaloleku korral ei saanud kirja ühtegi torget, lastes ennast läbi torgata kolm korda. Seejärel oli sunnitud Kaido Kaabermaa tema vastu vahetama Embrichi, kes nagu just mainitud, jäi Fiamingole alla 4:10.
Lehis ja Clerici vehklevad lihtsalt matši lõpuni. Embrichi kaotusnumbrid kaheksandas minimatšis olid 4:10.
23:36 Topelttorge.
22:35 Vahelduseks teeb ka Embrich torke.
23:37 Vahe juba 14 torget. Võimatu missioon. Kaheksas minimatš lõppenud.
21:35 tuleb ka
21:34 Ja nüüd läheb meie jaoks juba metsa poole...
21:33 Ja ka 12-punktiliseks.
21:32 Itaallanna venitab vahe 11-punktiliseks.
21:31 Topelttorge.
20:30 Fiamongo vehkleb kaitsest ja teeb teda surkivale Embrichile ise torke.
Kaheksas minimatš algab topelttorkega, misjärel itaallanna vahet suurendab - 20:29.
19:27 Karjatus kostab nüüd itaallanna poolt. Sellisel seisul minimatš ka lõppeb. Kaheksas matš - Embrich vs Rio olümpiahõbe ja 2014, 2015 maailmameister Rosella Fiamingo.
19:26 Kuusk teeb torke ja laseb võimsa karjatuse valla. Pool minutit veel minna.
Kaks topelttorget järjest teevad seisuks 18:26.
16:24 Kuusk leiab vaba ruumi, kuhu torgata. Kaks punkti järjest!
14:24 Isola on kaitsesse surutud, aga Kuuske ligi ei lase, saab hoopis ise torke kirja.
Kuusk ja Isola alustavad 7. minimatši Eesti 14:23 kaotusseisust.
45 sekundit Beljajeval veel vehelda. Kaotusseis 14:22.
Beljajeva ja Clerici võtavad 6. minimatšis järje üle Eesti 14:20 kaotusseisus.
14:20 Järjekordne topelttorge.
13:19 Lehis surub ja surub ja saab torke kirja!
12:19 Topelttorge. 45 sekundit viienda minimatši lõpuni.
11:18 Isola teeb torke.
11:17 Lehisel 1.29 veel vehelda.
Lehis ja Isola alustavad viiendat minimatši Eesti 8:14 kaotusseisust.
Neljas minimatš on käimas. Kuusk on Fiamingo vastu taga 7:12.
Kolmas minimatš on käimas. Beljajeva on Isola vastu 6:7 taga.
Itaalia naiskond saab kaheksandikfinaalis 45:29 võidu. Itaalia eest vehklevad Alice Clerici, Federica Isola, Rossella Fiamingo ja Mara Navarria. Eesti - Itaalia veerandfinaal juba kell 12.20!
Kõik. Eesti võidab esimese matši kindlalt 45:25. Ootame veerandfinaali vastast Iisraeli ja Itaalia vastasseisust, kus Itaalia on üheksanda minimatši poole peal juhtimas 40:26.
Viimane minimatš Lehise ja Sica vahel on poole peal. Eestil kindel eduseis 44:24.
Beljajeva ja Lawson alustavad kaheksandat minimatši seisul 34:21.
Kuues minimatš lõpeb seisul 30:18. Embrich ja Smith Taylor järgmisena rajal.
Enne kuuendat minimatši on seis 23:14. Rajale tulevad Lehis ja Lawson.
Neljanda minimatši järel seis 18:12 Eestile. Järg on Kuuse ja Sica käes.
Embirch vedas Eesti 15:9 ette. Järgmisena on rajal Beljajeva ja Smith Taylor.
1.30 Embrichil ja Lawsonil veel vehelda. Eesti eduseis 14:9.
12:8 Embrich torkab praegu korralikult!
11:8 Punkt taas Embrichile.
10:8 Embrich suurendab vahet.
Kaks järjestikust torget vähendavad brittide kaotusseisu 7:8-le. Järgmisena vehklevad Emrich ja Lawson.
Rajal on Lehis ja Smith Taylor. Eesti juhib 8:5.
Matš on alanud. Esimesena on areenil Sica ja Beljajeva. Beljajeva läks 1:0 juhtima, Sica viigistas 1:1.