Pärnu alistas TalTechi otsustavas kohtumises koguni 89:63. Pärnu jaoks oli see kolmas hooaeg järjest mängida pronksiseeriat ning esmakordselt suudeti võita ka medal.

Viimaseks jäänud kohtumises pani Pärnu enda üleoleku lõplikult maksma viimasel veerandajal, mis võideti koguni 27:5.

Võitjatele tõid Mihkel Kirves 24, Demetre Rivers 18 ning Justin Alexander Alston 15 punkti. Kirves sai lisaks kätte ka 11 lauapalli. TalTechi resultatiivseim oli Sander Viilup 17 silmaga.

Eesti meistrivõistluste finaalseerias hakkavad tänavu kuldmedalit jagama BC Kalev/Cramo ning Tallinna Kalev/TLÜ.

Enne mängu:


TalTech - Pärnu Sadam

10.05.2019, kell 19.00, Tallinn, TalTech Spordihoone
Ülekanne: Delfi TV, Tallinna TV

Kahe päeva eest Pärnus aset leidnud seeria teises mängus jagus põnevust igasse veerandaega. Kodumeeskond haaras initsiatiivi, kuid teise veerandaja keskpaigas oli TalTech pääsenud ette ning poolajaks ka 33:31 eduseis ette näidata. 10:0 spurdi toel läksid pärnakad uuesti juhtima, aga suurepärase etteaste pakkunud Eric Schmalz aitas TalTechil kaugviskest taastada minimaalse edu. Schmalzi vabavisked said ka viimase veerandaja lõpus määravaks, mis viis kohtumise lisaajale. Seal külalised enam kordagi juhtima ei pääsenud ning Pärnu teenis 79:73 võidu.

Henri Wade-Chatman viskas Pärnu eest 17 punkti, kogus 8 lauapalli ja andis 7 korvisöötu. Demetre Riversi nimele jäi 15 punkti, Saimon Sutt lisas 13 silma ja 9 lauapalli. Kaksikduubli tegi Justin Alexander Alston 12 punkti ning 11 lauapalliga, Mihkel Kirves kogus 10 silma, 7 lauapalli ja 6 korvisöötu.

TalTech-i poolelt kerkis üleplatsimeheks Eric Schmalz, kes viskas 26 punkti. Jaan Puidet lisas 15 silma ja 5 lauapalli ning 11 punkti tõi Gregor Arbet.

Poolfinaalseeria eel samuti pigem favoriit olnud, kuid Tallinna Kalev/TLÜ-le kokkuvõttes 0-3 alla jäänud TalTech loodab nüüd sama stsenaariumit vältida. Olukord on siiski täpselt kümme päeva hiljem sama ehk selg vastu seina. Pärnu tegutses viimati meeskondlikumalt, kui jagati 23 korvisöötu TalTech-i 10 vastu. Viiki jäänud lauavõitluse kõrval tabas Pärnu taas ka viskeid väljakult paremini (avamängus 49%-34%, viimati 40%-34%).

Vaatamata kahele kaotusele on TalTech siiski korralikku vastupanu osutanud ja pärnakatel on veerandfinaalseeriast tuttav tunne, kui Rapla suutis 0-2 seisult raske võidu kätte saada. Motivatsiooni peaks Heiko Rannula juhendataval tiimil nüüd veelgi enam jaguma, sest 40 minuti kaugusel ollakse klubi esimestest medalitest.