Kodumeeskond Kalev alustas kohtumist teravalt. Kiirelt mindi 15:6 juhtima. Esimesel veerandajal visati 30 punkti, Himkil lasti omakorda visata 20 silma.

Teisel veerandajal sai Himki paremini mängu sisse, tulles välja kümnepunktilisest kaotusseisust. Poolajale mindi külaliste napis eduseisus 53:51. Teist poolaega alustas taas paremini kalevlased. Vahepeal pääseti ette üheksa punktiga, kui juhiti 65:56. Seejärel tegi Himki 9:2 spurdi ning viimase veerandaja eel juhtisid kalevlased 67:65.

Viimase veerandi esimene pool möödus punkt-punkti heitluses. Neli minutit enne lõppu oli veel seis viigis 84:84. Siis pani Himki oma paremuse maksma, tehes 12:1 spurdi ja saades kirja 96:85 võidu.

Kalevi eest tegi suurepärase mängu Arnett Moultrie, kes viskas 30 punkti, tabades väljakult viskeid 14-st 12. Tony Wroten lisas 20 silma. Eestlastest oli resultatiivseim Kristjan Kitsing kuue punktiga.

Himki resultatiivseimaks kerkis 25 punktiga Jordan Mickey. Aleksei Šved panustas võitu 20 punkti.

Himki hoiab 19 kohtumisega kogutud 14 võidu ja 5 kaotusega VTB-s kolmandat kohta. 9 võidu kõrvale 11. kaotuse saanud valitsev Eesti meisterklubi asub kaheksandal ehk viimasel play-offi viival kohal.

BC Kalev/Cramo - Moskva oblasti Himki
Kohtumine lõppes.
Lewis ja Markovic sattusid omavahel sõnasõtta. Markovic võeti igaks juhuks pingile. Info liigub...
85:96 Lewis vabaviskejoonelt 1/2.
84:96 Švedilt kolmene.
Mäng on tehtud, Himki sai omad asjad ikkagi vajalikul määral toimima.
Kairys võttis aja maha, minna 1.41.
84:93 Timma andis briljantse alley-oop söödu Thomasele.
84:91 Mickey korvi alt.
Jääb ebasportlik, minna 2.15.
84:89 Šved realiseerib vabavisked.
Kangurile anti ebasportlik, aga minnakse ka videokordust vaatama.
84:87 Markovicilt valus kolmene. Kairys võttis aja maha. Aega on, saab veel valusamaid vastu panna. Minna 2.57.
Šved pani mõlemad vabavisked mööda.
82:84 Monja korvi alt.
84:84 Moultrie keskpositsioonilt. Kalevi keskmängija jõudis 30 punkti peale.
82:82 Dorbek lähiviskest.
80:82 Timma viies tabav kaugvise.
80:79 Moultrie lõpetas kate-kattest korvi alt.
78:79 Mickey korvi alt 2+1. Minna 5.46.
78:76 Moultrie alley-oop pealtpanek.
76:76 Timma neljas kolmene. Kairys võttis aja maha.
76:73 Lewis läbiminekust.
74:73 Mickey korvi alt.
74:71 Kitsing nulli otsast.
Minna 7.44.
71:71 Mickey korvi alt, Markovici hea eeltöö.
71:69 Wroteni läbiminek ja taaskord 2+1, aga vabavise mööda.
69:69 Markovic vastas samaga.
69:67 Wroten läbiminekust.
67:67 Mickey vabaviskejoonelt.
Lewise valus moment. Pall jäi korvi surumata.
67:65 Markovic korvi alt. Halb moment veerandaja lõppu. Kalev siiski peal enne neljandat veerandaega.
Mänguseisak. Kohtunikud vaatavad mingi momendi videokordust.
Käib veerandaja viimane minut.
67:63 Mickey kolmene. Kõik mehed on suutelised viskama.
67:60 Šved keskpositsioonilt.
67:58 Timma korvi alt. Cramo tegi vahepeal spurdi 12:1.
Kalev pakkus ulmelise rünnaku. Neli ründelauda vähemalt... Kurtinaitis võttis taas aja maha. Aga mängida on veel küll ja küll.
67:56 Lynch nopib ründelaua ja kirsina tordil kaks punkti.
Veerandaega minna 3.48.
65:56 Wroten taaskord läbiminekust. Keegi ei suuda Kalevi tagumist pidurdada.
63:56 Wroten läbiminekust 2+1, vabavise ka sees.
60:56 Mickey vabaviskejoonelt 1/2.
60:55 Wroten vabaviskejoonelt.
Veerandaja lõpuni minna 5.35, Kurtiniatis võttis minutilise mõtteaja.
59:55 Wroten võttis palli ära Švedilt ja kiirrünnakust võlus välja 2+1. Viga Mickey'le.
Šved pani vabaviske mööda!
57:55 Wroten läbiminekust. Lisaks näitas, et kohtunik jättis vea vilistamata ja nähvaki tehniline.
Hirmus isetsemine on väljakul lahti läinud. Kõik hakkavad päeva päästma.
Korvide mõttes vähe vaiksem periood. Aga võitlus on väljakul kõva.
55:55 Tehnilise eest saadud vabakas kotis.
Moultire sai vea rünnakul ja siis veel reageerimise eest tehnilise otsa.
55:54 Zubkov vabaviskejoonelt 1/2.
55:53 Mirkovic keskpositsioonilt.
53:53 Moultrie 2+1, aga vabavise seekord mööda.
Läks käima! Kalevil väljakul Moultrie, Kangur, Mirkovic, Keedus ja Lewis.
Teise poolaja alguseni paar minutit.
Himki liidrilt Aleksei Švedilt poolajaga 12 punkti, 5 lauapalli ja 4 korvisöötu. Jordan Mickey lisas 10 ja Janis Timma 9 punkti.
Moultrie poolajaga 22 punkti, visked väljakult 8/9, vabavisked 6/6. Lisaks 2 lauapalli. Selliste mängudega on rahakad pakkumised õige pea laual.
Wroten on seni toimetanud igati kiiduväärselt. Nagu enamus Kalevi mehi.
Poolaeg külalistele 53:51.
51:53 Švedi läbiminek Mirkovici vastu.
Poolaja viimane minut käib.
51:51 Švedilt jälle kolmene.
51:48 Moultrielt 2+1 rünnak, mees on avapoolajal olnud pidurdamatu. Juba 21 punkti kirjas.
48:48 Mickey poolkiirest.
48:46 Meilt Moultrie ja vastastelt Thomas.
46:44 Švedilt hull kolmene.
46:41 Moultrie vabaviskejoonelt.
Päris terav moment oli. Švedile vilistati poole minutilise hilinemisega viga... okei, natuke liialdatud
44:41 Thomas ülevalt alla.
44:39 Wroten läbiminekust.
42:39 Timma lasi jälle kolmese, poolkiirest. Kairys võttis aja maha.
42:36 Moultrie korvi alt.
40:36 Thomaselt kolmene.
40:33 Kangur ründelauas ja punktid ka lisaks.
38:33 Jenkins läbiminekust.
38:31 Wroten läbiminekust.
36:31 Timma kolmene.
36:28 Mickey sai tühja koha pealt kohtunikelt abi. Vabakad pani sisse.
Moultrie arvel juba 13 punkti, visked väljakult 5/5, vabavisked 3/3.
Kurtinaitis võttis teist korda aja maha, poolaega minna 7.12.
36:26 Kalevi mehed kiirest, Moultrie lõi palli maa sisse!
34:26 Moultrie pealtpanek, eeltöö Wrotenilt.
32:26 Veel üks tabav kaugvise Himki meestelt.
32:23 Timma esimene tabamus Himki särgis, kolmene.
32:20 Lynch ülevalt alla. Cramolt 11:0 vahespurt.
Nii sündis veerandaja viimane tabamus!
30:20 Wroten viimastel sekunditel vormistab veerandaja lõppseisu.
28:20 Kurbase sööst korvi alla.
26:20 Moultrie vabaviskejoonelt 2/2.
Esimest veerandaega minna 1.25.
24:20 Kitsing nulli otsast kolmene.
21:20 Mickey taaskord korvi alt.
21:18 Mickey ülevalt alla.
21:16 Monja jälle Kitsingu vastu 2+1, vabakas õnneks mööda.
21:14 Moultrie kõrgel korvi kohal.
19:14 Monja Kitsingu vastu korvi all 2+1.
19:11 Kangur vabaviskejoonelt 1/2.
Kairys võttis aja maha. Veerandaega minna 4.22.
18:11 Kurbas magas Švedi sööstu korvi alla maha.
18:9 Mirkovic kõmmutas kohe vastu.
15:9 Markovici kolmene.
15:6 Lewis keskpositsioonilt.
13:6 Šved läbiminekust.
13:4 Kangur keskpositsioonilt.
11:4 Moultrie konkreetselt ülevalt alla. Himki kaitse mängiti ribadeks.
9:4 Himki vabavisetest.
9:2 Moultrie vabaviskejoonelt.
Mängitud 2.23 ja Himkil on juba paha-paha.
8:2 Cramo poolkiire. Moultrie 2+1 rünnak. Himki peatreener Rimas Kurtinaitis võttis enne vabaviset aja maha.
6:2 Keedus pani Švedi vastu kaugelt.
3:2 Thomas vastas korvi alt.
3:0 Mirkovic pani kohe kolmese ära.
Himki alustab - Šved, Jenkins, Thomas, Zubkov ja Zaitsev.
Läheb mänguks! Kalevi algviisik - Mirkovic, Keedus, Kangur, Lewis ja Moultrie.
Kohtunikud on täna Lätist, Poolast ja Tšehhist. Komissar Andres Tobi. Ka eelmise aasta Kalev-Himki mängul oli Tobi komissar. Hea enne?
Kohe-kohe läheb meeskondade tutvustamiseks! Täna saab siis teada palju Kalevi hall reaalselt mahutab. Nagu vanadel headel aegadel.
Veerand tundi mängu alguseni. Tribüünid pilgeni rahvast täis. Siiski korvpallirahvas :)
Muide, Himki peamänedžer Pavel Astahhov on sel korral samuti Tallinnas kohal. Kas teeb oma kurikuulsa riietusruumi jutu sel korral kohe Kalevi hallis? Eks paisatab. Äkki saame hirmsa kolaka, ega me Madridi Real pole...
Mullu jaanuaris Himkile - Thomas Van der Mars 15 punkti, Branko Mirkovic ja Bojan Subotic 14, Janari Jõesaar 13, Cedric Simmons 12 punkti. Vastastel Šved 30 punkti ja 6 korvisöötu.
Eelmise aasta 7. jaanuaril alistas Kalev/Cramo Saku suurhallis Himki 92:84. See oli Euroliiga satsile kõvas šokk. Meeskonna peamänedžer tegi hiljem teatrit, riietusruumis.
Meeskonnad on juba 20-30 minutit saalis sooja teinud. Kes viskab, kes venitab, kes teeb eriharjutusi, kes kuulab niisama mussi. Publik koguneb, ehkki mänguni veel tunnike, peaaegu tunnike.
Tere õhtust korvpallipublik! Täna VTB Ühisliigas meie seisukohalt väga huvitav vastasseis Kalev/Cramo - Moskva oblasti Himki. Kas imed korduvad? Silmas pidades eelmise aasta jaanuari võitu Euroliiga klubi üle :)

ENNE MÄNGU:

Donaldas Kairyse hoolealused on võitnud viimasest neljast mängust kolm ja teinud seejuures omamoodi ajalugu. Kalev on nimelt esmakordselt Ühisliigas visanud neljas kohtumises järjest üle saja punkti: Krasnojarski Jenisseile 109, Saraatovi Avtodorile 109, Minski Tsmokile 108 ja Astanale 102, teatab Kalevi kodulehekülg.

Liigatabelis paikneb Eesti meisterklubi kaheksandal ehk viimasel play-off’i kohal, olles kogunud 9 võitu ja 10 kaotust. Vahetult meie ette jäävad Peterburi Zenit (11-7) ja Nižni Novgorod (10-8), üheksas ja kümnes on aga Avtodor (8-11) ja Riia VEF (7-13).

Himki (13-5) on oma mänguvormi Ühisliigas samuti viimastel nädalatel oluliselt parandanud. Viimatises Ühisliiga mängus alistati tiitlikaitsja Moskva CSKA 73:72. Himkil on käsil mitmes mõttes huvitavad ajad, sest jaanuaris naasis kolmeaastase pausi järel meeskonna tüüri juurde Leedu korvpallilegend Rimas Kurtinaitis. Lisaks on võistkond hiljuti täiendust saanud kolme mängija näol. Läti koondise põhimees Janis Timma ja Venemaa rahvusmeeskonna pikaaegne tsenter Dmitri Sokolov ei vaja siinsele korvpallipublikule ilmselt tutvustamist. Kolmas liituja on aga 24-aastane USA ääremängija Andrew Harrison, kes saabus Moskvasse nädala keskel NBA-st.

Olgu ümber parasjagu kes iganes, juhib Himki vägesid jätkuvalt Aleksei Šved. 30-aastane venelane kogub liiga resultatiivseima mängijana keskmiselt 24 punkti mängus. Šved naasis pikalt vigastuspausilt just märtsi alguses peetud võidumängus CSKA-ga, kus viskas meeskonna 73 punktist üle poolte ehk 37.

Himkil jäi alles neljapäeval seljataha Euroliiga mäng Madridi Realiga, mis kaotati kodus 75:100. Ühtlasi minetati sellega sisuliselt ka edasipääsulootus. Tollest kohtumisest jäi vigastuse tõttu eemale meeskonna tänavune parim leegionär, veel mullu Miami Heat’is mänginud Jordan Mickey.

Kalev on kohtunud Himkiga Ühisliigas 15 korral ja võitnud neist ühe, eelmise aasta jaanuaris Saku suurhallis peetud mälestusväärse matši (92:84). Selle hooaja esimese omavahelise mängu võitis Himki oktoobris Moskvas 80:73.